Turcija un Grieķija, abām pretendējot uz Vidusjūras naftu, rīko militāras mācības

Turku jūras gultnes izpētes kuģi Oruç Reis pavada Turcijas kara flotes kuģi

Grieķija un Turcija ir paziņojušas par konkurējošu militāru mācību rīkošanu Vidusjūrā, apvidū, kur abas valstis pretendē uz naftas un dabasgāzes ieguvi, vēsta britu raidorganizācija BBC.

NATO dalībvalstis Turcija un Kipra ir nonākušas domstarpībās par naftas un dabasgāzes atradnēm Vidusjūrā, ūdeņos ar strīdīgu valstisko piederību pie Krētas un Kipras salu krastiem.

Pirmdien, 24.augustā, Ankara paziņoja, ka turku jūras gultnes izpētes kuģa Oruç Reis darbība strīdīgajos ūdeņos turpināsies par četrām dienām ilgāk nekā sākotnēji plānots, proti, līdz 27.augustam. Tas izsaucis paziņojumu par militāru mācību rīkošanu no Grieķijas, kura turku izpētes darbus uzskata par nelikumīgiem.

«Grieķija reaģē mierīgi un ar gatavību kā diplomātiskajā, tā operatīvajā līmenī.

Un ar nacionālu pārliecību tā dara visu vajadzīgo, lai aizstāvētu savas suverēnās tiesības,» pirmdien norādījis Grieķijas valdības pārstāvis Stelioss Petss.

Arī Turcijas valdība paudusi, ka neatkāpsies no izpētes plāniem un flotes kuģu klātbūtnes strīda ūdeņos. Lai mazinātu spriedzi valstu attiecībās, Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss (Heiko Maas) šonedēļ tiksies ar abu valstu valdību vadītājiem, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas