Turcija nosauc prasības Zviedrijas NATO dalības atbalstīšanai

Turcija, kura ir cēlusi stingrus iebildumus pret Zviedrijas vēlmi iestāties NATO, nosaukusi prasības, ko tā izvirza Ziemeļvalstij saistībā ar, Ankaras ieskatā, teroristisku organizāciju atbalstīšanu, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

Pagājušajā nedēļā Zviedrija kopā ar Somiju iesniedza NATO valstu pieteikumus dalībai militārajā aliansē. Abu militāri attīstīto Ziemeļvalstu iestāšanās NATO ievērojami uzlabotu alianses iespējas aizsargāt Baltijas valstis.

Lai valstis tiktu uzņemtas organizācijā, to dalība ir jāatbalsta visām esošajām dalībvalstīm, tostarp Turcijai, kurai ir strīds ar Zviedriju par kurdu organizāciju atbalstīšanu.

Lasiet arī: Baltijas premjeri pauž atbalstu Somijas un Zviedrijas uzņemšanai NATO

Pirmdien, 23.maijā, Turcijas valdība nosaukusi savas prasības Zviedrijai. Tās ir sniegt konkrētas garantijas, ka Zviedrija pārtrauks politisku, finansiālu un militāru atbalstu terorismam, jo, Turcijas ieskatā Stokholma atbalsta Kurdistānas Strādnieku partiju, kurdu Demokrātiskās savienības partiju un islāma sludinātāja Fethullas Gilena organizāciju, ko Turcijas valdība sauc par Fetullas teroristisko organizāciju.

Turcija norādījusi, ka Zviedrija atsakās izdot šo organizāciju locekļus un finansiāli atbalsta Kurdistānas Strādnieku partiju un Demokrātiskās savienības partiju, kā arī «Zviedrijas valdība sniedza militāru atbalstu, proti, prettanku [aprīkojumu] un bezpilota lidaparātus» abām kurdu organizācijām, vēsta The Local.se.

Zviedrija un Somija ir iesaistījusies sarunās ar Turciju par NATO iestāšanās atbalstīšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas