Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada vadītie spēki un Krievijas aviācija kopš 2019.gada nogales koncentrējas uz pēdējās lielās teritorijas atņemšanu Sīrijas opozīcijas spēkiem Idlibas provincē, valsts ziemeļaustrumos.

Valdības un Krievijas spēku apvienotā uzbrukuma dēļ kopš 1.decembra bēgļu gaitās ir devušies aptuveni 900 000 civiliedzīvotāji, ieskaitot pusmiljonu bērnu.

Karadarbībā vai no aukstuma ir miruši vairāki simti cilvēku, tā, citējot ANO datus, raksta BBC.

Turcija iepriekš ir izvirzījusi prasību Sīrijas valdības un Krievijas spēkiem atkāpties līdz 2018.gadā panāktā pamiera līnijai, tomēr gan Damaska, gan Maskava ir to noraidījušas.

Sīrijas pilsoņu karā Turcija atbalsta Sīrijas opozīcijas spēkus un šobrīd cenšas novērst jaunu sīriešu bēgļu vilni uz Turciju, tā BBC.

«Mēs ieejam pēdējās dienās, lai [Sīrijas] režīms izbeigtu vardarbību Idlibā. (..) Turcija ir veikusi visus sagatavošanās darbus, lai īstenotu pati savus operatīvos plānus. Saku, ka mēs varam nākt kuru katru brīdi. Citiem vārdiem, Idlibas uzbrukums ir tikai laika jautājums,» tā trešdien, 19.februārī, paziņojis Turcijas prezidents Erdogans, ziņo BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas