Turcijas brīdinājumu ļaut uz ES doties miljoniem migrantu nosoda Vācija

Vācijas kanclere Angela Merkele un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans

Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) nosaukusi par nepieņemamu Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana (Recep Tayyip Erdoğan) pausto brīdinājumu, ka uz ES dosies vairāki miljoni migrantu, ko līdz šim no tā atturējusi Turcija, ziņo AFP.

Turcija, kuras lēmums pagājušajā nedēļā ļaut valstī esošiem bēgļiem un migrantiem izkļūt no Turcijas, lai dotos uz ES, pirmdien, 2.martā paziņojusi, ka ir noraidījusi ES piedāvājumu piešķirt Ankarai vienu miljardu eiro.

Lasiet arī: Grieķija diennaktī atvaira 9 800 mēģinājumus nelikumīgi šķērsot ES robežu

Tas būtu kā papildinājums sešiem miljardiem eiro, ko ES 2016.gadā apņēmās maksāt Turcijai, lai palīdzētu tai uzturēt Sīrijas un citu valstu bēgļus un migrantus savā teritorijā, raksta AFP.

Vācijas kanclere raksturojusi Erdogana pausto brīdinājumu par miljonos mērāmu cilvēku plūsmu uz ES kā nepieņemamu. ES migrācijas komisārs Magritis Sčins savukārt uzsvēris, ka «neviens nevar iebiedēt vai šantažēt ES».

Tikmēr Grieķijas valdība paziņojusi, ka uz robežas ar Turciju tiks pastiprinātas robežsargu patruļas un migrācijas dienesti apturēs patvēruma pieteikumu izskatīšanu valstī nelikumīgi ieceļojušām personām. Pēdējo lēmumu ir nosodījusi ANO bēgļu aģentūra, nosaucot to par juridiski nepamatotu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas