bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 13.11.2019 | Vārda dienas: Eižens, Jevgeņija, Jevgeņijs
LatviaLatvija

Turciju iepazīstinās ar investīciju iespējām Latvijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic News, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts pēc Turcijas Neatkarīgās rūpnieku un uzņēmēju asociācijas (Independent Industrialists and Businessmen’s Association, MUSIAD) uzaicinājuma no ceturtdienas, 11.oktobra, līdz 14.oktobrim, dosies darba vizītē uz Stambulu. Tās laikā viņš apmeklēs asociācijas rīkoto reģionā lielāko rūpniecības uzņēmumu izstādi un piedalīsies Starptautiskajā biznesa forumā, kur uzstāsies ar prezentāciju par ekonomisko situāciju, uzņēmējdarbības vidi un investīciju iespējām Latvijā.

„Preču un pakalpojumu tirdzniecības dinamika starp Latviju un Turciju pēdējo gadu laikā ir strauji augusi. 2011.gadā, salīdzinot ar 2010.gadu, Latvijas kopējais eksports uz Turciju divkāršojās. Eksporta pieauguma skaitļi liecina, ka Latvijas uzņēmēji ir sākuši aktīvāk meklēt savu vietu plašajā Turcijas tirgū, turklāt pašas Turcijas ekonomikas attīstība un iekšējā pieprasījuma pieaugums tam sniedz ļoti labas iespējas,” komentē ministrs.

Lai dibinātu jaunus biznesa kontaktus un uzzinātu par sadarbības iespējām ar Turciju, konferenci un izstādi apmeklēs arī SIA Baltic Wood Park pārstāvji un Latvijas-Turcijas Biznesa padomes vadītājs Anrī Leimanis. Plānots, ka vizītes laikā ekonomikas ministrs un Latvijas uzņēmēju pārstāvji individuāli tiksies ar MUSIAD prezidentu Neilu Olpaku (Nail Olpak), lai plašāk pārrunātu jau konkrētākas sadarbības iespējas, kā arī nepieciešamos rīcības virzienus, lai attīstītu tirdzniecības un investīciju plūsmas starp abām valstīm. Tāpat vizītes laikā plānotas tikšanās arī vēl vairāku Turcijas lielāko tirdzniecības un rūpniecības kameru pārstāvjiem, informē Ekonomikas ministrija.

Organizācija MUSIAD ir viena no ietekmīgākajām Turcijas biznesa organizācijām, kas izveidota pirms 20 gadiem un patlaban apvieno vairāk nekā 5 500 individuālos biedrus, kā arī 15 000 uzņēmumu. Pēc MUSIAD sniegtās informācijas, tās biedri nodrošina vairāk nekā 15% Turcijas IKP.

Šogad jau 14. gadu notiks MUSIAD rīkotā lielākā reģiona rūpniecības un tirdzniecības izstāde, kurā plānots vienkopus pulcēt vairāk nekā 5 000 dalībnieku un 150 000 apmeklētāju no visas pasaules. Vienlaicīgi ar izstādi jau 16. reizi notiks arī Starptautiskais biznesa forums, kurā, piedaloties politiķiem, uzņēmējiem, zinātniekiem un ekspertiem, tiek diskutēts par aktuālajiem ekonomikas un uzņēmējdarbības jautājumiem un izaicinājumiem.

Latvijas preču un pakalpojumu eksports uz Turciju 2011.gadā veidoja 114,7 miljonus eiro, kas ir par 117,1% vairāk nekā 2010.gadā, kad šis rādītājs bija 52,9 miljoni eiro. Imports no Turcijas 2011.gadā sasniedza 67 miljonus eiro, kas bija par 27,5% vairāk nekā salīdzinājumā ar 52,5 miljoniem eiro 2010.gadā. Turcija 2011.gadā bija Latvijas 19. lielākais eksporta un 2. lielākais importa partneris.

Nozīmīgākās preces Latvijas eksportā uz Turciju ir metāli un to izstrādājumi (63,8%), minerālie produkti (11,5%), augu valsts produkti (6,7%), lopkopības produkcija (6,5%), koksne un tās izstrādājumi (5,3%), kā arī citi produkti (6,2%). Savukārt importā nozīmīgākās preces ir mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas (35,8%), tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi (13,5%), metāli un to izstrādājumi (11,1%), dārgakmeņi un pusdārgakmeņi, dārgmetāli (9,7%), augu valsts produkti (8,7%) un pārējās preces (21,1%).

Ref: 102.000.102.2687


Pievienot komentāru

Tesla Eiropas elektroauto rūpnīcu cels Vācijā, paziņo Masks

Amerikāņu elekroautoražotājs Tesla Vācijā būvēs rūpnīcu, kur tiks veidotas baterijas, jaudas piedziņas mehānismi un transportlīdzekļi, tā paziņojis uzņēmuma izpilddirektors Īlons Masks.

Sāk kriminālprocesu par Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Valsts ieņēmumu dienests sācis kriminālprocesu par kāda Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pirmajās četrās Čeku loterijas izlozēs – 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas

Valsts ieņēmumu dienesta rīkotajās pirmajās četrās izlozēs izlozētas 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas.

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Turcijas izraidīts iespējamais džihādists iestrēgst starp robežām

ASV pilsonis, kuru Turcija tur aizdomās par līdzdalību teroristiskajā grupējumā «Islāma valsts» un izraidījusi no valsts, ir iestrēdzis starp Turcijas un Grieķijas robežām.

Latvijā būtiski pieaudzis graudaugu un elektroierīču eksports

Eksporta pieaugumu Latvijā septembrī būtiski ietekmēja graudaugu kultūru, elektroierīču un iekārtu, dzelzs un tērauda izstrādājumu, kā arī eļļas augu sēklu eksporta vērtības pieaugums.

Atbalsta stingrākas prasības ģenētiski modificēto organismu kontrolei

Saeimas komisija galīgajā lasījumā atbalstījusi par steidzamiem atzītos grozījumus Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, kas paredz noteikt stingrākas prasības ĢMO uzraudzībai un kontrolei.

Pie Baltijas robežām pārtverta Krievijas kara lidmašīna

NATO iznīcinātājiem Lietuvā pagājušajā nedēļā bijis jāizlido vienu reizi, atsaucoties uz trauksmi par Krievijas militārās lidmašīnas klātbūtni.

Nemiro: Latvijai ir jāpiedalās izstādē Expo 2020 Dubai; lēmums vēl jāpieņem valdībai

Latvijai ir jāpiedalās nākamgad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai, tomēr gala lēmumu par to decembrī pieņems Ministru kabinets.

Mediķi: VM piedāvātais medicīnas darbinieku algu palielināšanas modelis nav godīgs

VM piedāvātais mediķu atalgojuma palielināšanas modelis nav godīgs un iet pretrunā ar iepriekš izteikto vēlmi mediķu atalgojumu celt visiem medicīnas darbiniekiem vienlīdzīgā apjomā, paudušas nozares asociācijas.

Igaunijā ceļ ciematu pieaugušajiem ar autismu

Igaunijā sākts būvēt ciematu pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem un dažādiem intelekta traucējumiem. Ciematu pabeigt plānots jau 2020.gadā.

Eurostat: Latvijas iedzīvotāji pērn saņēmuši par 141 miljonu eiro vairāk nekā pārskaitījuši uz ārzemēm

Latvijas iedzīvotāji 2018.gadā no ārvalstīs dzīvojošām personām personīgos pārskaitījumos saņēma par 141 miljoniem eiro vairāk nekā pārskaitīja citās valstīs dzīvojošajiem.

Uz trešo lasījumu virza priekšlikumu par FKTK pievienošanu Latvijas Bankai

Saeimas Budžeta un finanšu komisija nolēmusi virzīt Saeimā izskatīšanai trešajā lasījumā grozījumus likumā par Latvijas Banku, kas tostarp paredz FKTK pievienot Latvijas Bankai.

Lukašenko viesojas Austrijā, meklē ciešāku saikni ar ES

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, kuram nav tuvu partnervalstu apkārtējā reģionā, izņemot Krieviju, otrdien, 12.novembrī, devies vizītē uz Austriju. Šī ir viņa pirmā došanās uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti pēdējos trijos gados.

Septembrī Latvijas eksportēto preču vērtība par 2,5% lielāka nekā pirms gada

Latvijas eksports jeb ārējās tirdzniecības apgrozījums septembrī veidojis 2,44 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 1,6% mazāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība pieauga par 2,5%, bet importa vērtība samazinājās par 4,6%.

2020.gadā iecerēts paplašināt atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro, informē Ekonomikas ministrijā.

Tiesa kosmētikas ražotāju Dzintars pasludina par maksātnespējīgu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludinājusi kosmētikas ražotāju AS Dzintars par maksātnespējīgu un par maksātnespējas procesa administratoru iecēla Jāni Ozoliņu.

«Bērni ierodas traumēti». Lietuvā mācās 500 skolēni no Ukrainas, Donbasa

Lietuvas skolās pašlaik mācās vairāk nekā 500 ukraiņu skolēni, no kuriem daudzi ir no Ukrainas karadarbības zonas Donbasa reģionā.

Veselības ministrija rosina rezidentiem atalgojumu palielināt par 20%

Veselības ministrija rosina rezidentu darba samaksu palielināt par 20%, bet pārējām ārstniecības personām zemāko darba samaksu palielināt par 10%.

Delna: 13.Saeimas deputāti «atturējušies» mazāk nekā 12.Saeimas

Šī Saeimas sasaukuma deputāti daudz retāk balsojumos izvēlējušies atturēties, secinājusi Sabiedrība par atklātību – Delna, apkopojot 13.Saeimas deputātu balsojumus no pērnā gada 6.novembra līdz šī gada 30.septembrim.

No 19.novembra mainīsies pasta sūtījumu deklarēšanas kārtība

No 19.novembra Valsts ieņēmumu dienests maina muitojamo sūtījumu apstrādes kārtību.

Ukrainas bankas eksprezidente uzbrukumos saredz oligarha atriebību par PrivatBank

Par vardarbīgu vēršanos pret Ukrainas centrālās bankas eksprezidentes ģimeni pati Valērija Gontareva vaino ukraiņu oligarhu, kuram viņa atņēmusi Ukrainas lielāko banku PrivatBank.

Līdz šim notiesāta 41 persona. IDB izmeklējumi nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos

Iekšējās drošības biroja pirmstiesas izmeklēšanas rezultāti nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos, kuros joprojām nemazinās vairāku kategoriju noziegumi.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!