Tūrisma nozare vēlas redzēt konkrētus rīcības scenārijus dažādiem pandēmijas attīstības modeļiem

Tūrisma nozare vēlas redzēt konkrētus valsts rīcības scenārijus dažādiem Covid-19 pandēmijas attīstības modeļiem, bet pašreiz ir tikai iebaidīšanas scenārijs, intervijā atzina Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) prezidente un uzņēmuma Vanilla Travel vadītāja Inga Kavaca.

«Mēs gribētu redzēt konkrētu risinājumu gan pozitīvam attīstības scenārijam, gan negatīvai attīstībai. Tagad tas viss notiek no nedēļas uz nedēļu. Mēs taču visai loģiski jau šodien varam pieņemt, ka pienāks septembris, paliks vēsāks, bērni sāks iet uz skolu, atkal apmainīsies ar vīrusiem. Ko mēs tālāk darīsim? Kurā brīdī un kas atkal notiks? Ar to vienkārši ir jārēķinās,» teica Kavaca.

Viņa atzīmēja, ka šāda īstermiņa darbība no nedēļas uz nedēļu bija pieņemama pirms gada, kad pandēmija sākās un bija liela neziņa.

«Šobrīd mēs tomēr jau sagaidām konkrētu scenāriju izstrādāšanu, lai katra nozare un īpaši tās, kas ir saistītas ar ceļošanu un cilvēku tikšanos, rēķinātos ar konkrētiem risinājumiem, kuri paredzētu, ja būs tā, tad jāstrādā būs šādi,» uzsvēra ALTA prezidente.

Lasiet arī: Tūrisms Latvijā. CSP dati par gan vietējo, gan ārvalstnieku plūsmu

Kavaca atzina, ka pašlaik ceļotājiem, kuri vēlas ierasties Latvijā, nav iespējams pateikt konkrētu informāciju, kādas prasības noteiktā brīdī būs spēkā. «Rezultātā Vecrīga šovasar, visdrīzāk, atkal būs tukša,» viņa piebilda.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas