Turkmenistānā aizliegts pieminēt … paši zināt ko

Turkmenistānas prezidents Gurbangulijs Berdimuhamedovs

Varasiestādes Turkmenistānā noliedz, ka valstī kāds iedzīvotājs būtu inficējies ar jauno koronavīrusu. Tās arī cenšas panākt, lai šis jēdziens neparādās ne plašsaziņas līdzekļos. Tikmēr kaimiņvalstī Irānā no vīrusa izraisītām komplikācijām ir miruši 2 757 cilvēki, ziņo ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

«Informācijas noliegšana ne tikai apdraud Turkmenistānas pilsoņus riska grupās, bet arī pastiprina autoritāro režīmu, ko ieviesis prezidents Gurbangulijs Berdimuhamedovs,» tā situāciju vērtējusi žurnālistikas tiesību apvienības Reportieri bez robežām Austrumeiropas un Vidusāzijas nodaļas vadītāja Žanna Kaveljē (Jeanne Cavelier).

Inficēšanās gadījumi ar COVID-19 lielākā vai mazākā skaitā ir apstiprināti visās Turkmenistānas kaimiņvalstīs. Radio Brīvā Eiropa korespondenti galvaspilsētā Ašgabatā ir novērojuši, ka iedzīvotājus, kuri publiskās vietās sarunājušies par pandēmiju, aizveduši prom drošībnieki civilā apģērbā.

Valstī ir izdoti bukleti, kur iedzīvotājiem skaidrots, kā nepieļaut vīrusa izplatīšanos.

Vecākā izdevumā bijis iekļauts vārds «koronavīruss», taču jaunākā bukletā tas aizstāts ar tādiem vārdiem kā «slimība» un «akūtas elpceļu saslimšanas», ziņo Radio Brīvā Eiropa.

Turkmenistānai ir pēdējā vieta no 180 pasaules valstī 2019.gada Preses brīvības reitingā, ko sagatavojusi organizācija Reportieri bez robežām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas