Turpina izvest sniegu no Rīgas; jau 10 000 kubikmetru savākti

No Rīgas ielām, velojoslām un pašvaldības autostāvvietām izvesti vairāk nekā desmit tūkstoši sniega jeb aptuveni 988 smagās automašīnas piekabes ar sniegu. Sniega tīrītāji līdz šim nobraukuši jau 12 tūkstošus kilometru, attīrot un kaisot ar pretslīdes materiālu Rīgas ielas un tiltus. Mainoties laikapstākļiem, ielas kļuvušas slidenas un tiek kaisītas ar smilts un sāls maisījumu.

Pašreiz ceļu uzturētāji veic brauktuvju paplašināšanu vietās, kur sniega valnis ietekmē sabiedriskā transporta kustību.

Apkaimju mazo ielu tīrīšanu atsevišķās vietās apgrūtinājis iedzīvotāju vieglo automašīnu novietojums. Drīzumā šajās ielās tiks izvietotas ceļa zīmes par transportlīdzekļu stāvēšanas aizliegumu un to evakuēšanu. Pašvaldība aicina autovadītājus izturēties ar izpratni pret ieviestajiem ierobežojumiem!

Foto no Rīgas ielu sakopšanas:

Rīgas ielu, tiltu, velojoslu un pieturvietu tīrīšanu veic pilnsabiedrība Daugavas labā krasta uzturētājs un pilnsabiedrība Daugavas kreisā krasta uzturētājs, kurās apvienojušies vairāki uzņēmumi – AS Ceļu pārvalde, SIA Roadeks, SIA Rīgas Tilti un SIA Pilsētas eko serviss.

Par sniega tīrīšanu Rīgā

Kopējais attīrāmo kilometru garums ir līdz 1 021 km. Kopumā tiek tīrītas 1 737 Rīgas ielas, kas iedalītas trīs dažādās kategorijās.

Prioritāri pilsētā notiek maģistrālo ielu, tiltu un pārvadu, kā arī ielu, kurās kursē sabiedriskais transports, un veloinfrastruktūras tīrīšana, kam seko mazākas nozīmes jeb apkaimes ielas.

Snigšanas laikā ielu tīrīšanas un kaisīšanas galvenais uzdevums ir nodrošināt ielu caurbraukšanu.

Jāņem vērā, ka intensīvas snigšanas apstākļos ievērojams sniega daudzums uz ielām var atkārtoti parādīties ļoti īsā laikā, tostarp arī neilgi pēc brauktuves tīrīšanas. Tāpat putināšanas laikā uz brauktuvēm var veidoties sniega sanesumi.

Savukārt, kad snigšana ir beigusies, sniegam no maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem, veloinfrastruktūras un sabiedriskā transporta maršrutu līnijām ir jābūt notīrītam trīs stundu laikā, no 2. kategorijas ielām – četru stundu laikā.

No sniega tiek attīrītas arī gandrīz 1600 pieturvietas un 6000 Rīgas satiksmes autostāvvietas.

Par jautājumiem, kas saistīti ar ielu un ietvju uzturēšanu ziemā, iedzīvotāji var vērsties Rīgas domes Satiksmes vadības centrā pa tālruni 8 000 36 00 un Apkaimju iedzīvotāju centrā pa tālruni 8 000 08 00.

Lai satiksme noritētu droši, šādos laikapstākļos transportlīdzekļu vadītājiem ir savlaicīgi jāplāno maršruts un jābūt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Snigšanas laikā jāizvēlas braukšanas apstākļiem un ielu seguma stāvoklim atbilstošs ātrums, neveicot straujus manevrus.

Ikdienas tīrīšanas darbu Rīgas ielās nodrošināšana 67 transporta vienības (47 automašīnas un 20 traktorvienības), pieejams 5500 tonnas sāls un 3000 tonnas sāls-smilts maisījuma, kas tiks papildinātas atkarībā no laikapstākļiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas