bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 27.01.2020 | Vārda dienas: Ildze, Ilze, Izolde

Mazā Arkādijas parkā grib būvēt daudzstāvu mājas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domē iesniegta būvniecības iecere, kas paredz aizbūvēt zaļo zonu Mazajā Nometņu ielā jeb tā saukto Mazo Arkādijas parku, uzbūvējot tur divas daudzstāvu dzīvojamās mājas, biroju ēku un pazemes stāvvietu 100 automašīnām.

Apbūves projektam veikts arī ietekmes uz vidi novērtējums. Tā autori – SIA Interbaltija speciālisti – apgalvo, ka parka aizbūvēšana apkārtējo īpašumu vērtību nemazinās, tomēr daudzi apkārtnē dzīvojošie ir citās domās.

Vairāk nekā 70 Āgenskalna iedzīvotāji ceturtdien, 10. martā, pulcējās uz sabiedrisko apspriešanu, lai iebilstu pret ieceri apbūvēt Mazo Arkādijas parku Āgenskalnā. Rīdzinieki projekta attīstītājiem piedāvāja savu palīdzību, lai pieprasītu no Rīgas domes saņemt citu zemes gabalu vai kompensāciju, apturēt būvniecības ieceri un saglabāt Mazo Arkādijas parku kā pilsētas zaļo zonu.

Sabiedriskajā apspriešanā piedalījās gan projekta autori – SIA Grantex pārstāvis Reinis Raznačs -, gan Būvvaldes speciālisti – Rīgas Kultūras pieminekļu Aizsardzības inspekcijas arhitektu grupas vadītājs Viesturs Brūzis un Vides departamenta Apstādījumu pārvaldes vadītāja Aija Baķe.

Projekta arhitekts Guntis Grabovskis iedzīvotājiem skaidroja, ka apbūve tiek plānota, maksimāli saglabājot zaļo fondu. Abas dzīvojamās mājas un biroja ēka projektā sagrupētas tā, lai būtu jānozāģē pēc iespējas mazāk koku, bet teritoriju pēc tam plānots sakopt un labiekārtot. Trīsstāvu mājas un pazemes autostāvvieta atbilstot pilsētas apbūves noteikumiem, kuros Mazais Arkādijas parks iekļauts kā «jauktas apbūves teritorija ar apstādījumiem».

Āgenskalna iemītnieki savukārt palika pie sava viedokļa, ka būvēt mājas parkā ir absurds un rosināja īpašniekus meklēt citas alternatīvas, piemēram, pieprasīt no pašvaldības citu zemes gabalu vai tai zemi pārdot.

Brūzis norādīja, ka sākotnēji arī Būvvaldei ideja apbūvēt Mazo Arkādijas parku bijusi šoks, pret to iebildis arī Mājokļu un vides departaments, tāpēc priekšlikums noraidīts. Taču projekta attīstītāji to apstrīdējuši Pilsētas attīstības departamentā, kura juristi secinājuši, ka pašvaldībai nav tiesību aizliegt būvniecību privātīpašumā, ja tā atbilst apbūves noteikumiem. Tāpēc projekts akceptēts un šobrīd tiek virzīts tālāk apstiprināšanai Rīgas domes sēdē.

Baķe skaidroja, ka par Mazā Arkādijas parka teritorijas iegādi Vides departaments cīnījies jau kopš 1996.gada, taču domes Finanšu komiteja 2000. gadā pieņēmusi lēmumu šo zemes gabalu nepirkt. Teritorija kā denacionalizēts īpašums tikusi privatizēta, un 2001.gadā to iegādājās Andrejs Blažko. Kopš tā laika īpašnieks parku kopis pēc saviem ieskatiem un par saviem līdzekļiem. 2004. gadā Blažko pašvaldībai esot izteicis vēlmi apmainīt īpašumu pret kādu citu teritoriju, taču saņēmis atteikumu. Tā kā Mazais Arkādijas parks ir vienīgais parks, kuram nav piešķirts ne skvēra, ne parka statuss, pašvaldība teritoriju nevar atsavināt.

Ņemot vērā, ka būvniecība plānota privātīpašumā, Āgenskalna iedzīvotāju izredzes projektu apturēt tikai ar negatīvām atsauksmēm sabiedriskās apspriešanas laikā Brūzis vērtēja kā mazas. Iedzīvotāji tomēr turpinās aktīvi aizpildīt negatīvas anketas un vākt parakstus pret būvniecības ieceri, jo tas var tikt ņemtas vērā, skatot būvniecības ieceri Pilsētas attīstības departamentā un vēlāk domes sēdē.

Iedzīvotāji uzskata, ka situācija izveidojusies pašvaldības nolaidības dēļ, tāpēc izteica piedāvājumu palīdzēt Mazā Arkādijas parka īpašniekam cīnīties par cita zemes gabala ierādīšanu vai kompensācijas izmaksāšanu. Blažko pārstāvis Raznačs pauda bažas, ka šī iecere drīzāk noslēgsies ar «staigāšanu pa kabinetiem», tomēr ideju nenoraidīja. Baķe gan norādīja, ka pašvaldībai vairs nav zemes gabalu, ko piedāvāt apmaiņā pret Mazo Arkādijas parku, taču Āgenskalna iedzīvotāji ir gatavi par parku cīnīties pat tiesā.

Apstādījumu saglabāšanas komisijas priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko (LPP/LC) pērn maijā izteica viedokli, ka Arkādijas parka apkārtni nepieciešams attīstīt, lai šo teritoriju varētu izmantot kultūras pasākumu rīkošanai un aktīvai atpūtai. Pie šāda viedokļa Stepaņenko nonāca pēc Mājokļu un vides komitejas izbraukuma sēdes uz Pārdaugavas parkiem, aplūkojot Arkādijas parku, Mazo Arkādijas parku, Māras dīķa apkārtni, Uzvaras parku, Dzegužkalnu un Nordeķu parku.

Jau decembrī viņš kā Apstādījumu saglabāšanas komisijas priekšsēdētājs parakstījis lēmumu, ar kuru atļauta 31 koka nociršana šajā teritorijā un «principiāli piekrists» būvniecībai.

Stepaņenko arī atzina: «Apstādījumu saglabāšanas komisija lemj par koku ciršanu – kur ko atļaut vai neatļaut un cik tas izmaksā cirtējam. Ja projekts būvvaldē ir apstiprināts, tad mēs tur neko nevaram iebilst vai protestēt.» Mazais Arkādijas parks ir privātīpašums un Rīgas dome nevar aizliegt privātīpašniekam attīstīt projektu, skaidroja Stepaņenko.

Atsauksmes par būvniecības ieceri iesniedzamas līdz 25.martam, bet pēc publiskās apspriešanas rezultātu apkopošanas Rīgas pilsētas būvvalde jautājumu virzīs izskatīšanai Pilsētas attīstības komitejā un Rīgas domes sēdē.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs piektdien, 11. martā, paziņoja savu uzskatu, ka Mazo Arkādiju arī turpmāk jāsaglabā kā pilsētas skvēru.

«Šī teritorija un Arkādijas parks veido vienotu vēsturisku zaļo teritoriju. Pašvaldībai ir jāmeklē tiesiskas iespējas, kā saglabāt Mazās Arkādijas skvēru”, norāda N.Ušakovs.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Ministrs ēdis neētiski, prezidents aicina poļu banku, Viļņa pret plastmasas traukiem

Lietuvā aizvadītās nedēļas redzamākie notikumi ziņās bija ētikas uzrauga atklātais satiksmes ministra likumpārkāpums par pusdienu apmaksu, prezidenta aicinājums Lietuvā ienākt poļu Pekao bankai un Viļņas iniciatīva pret vienreizlietojamiem traukiem.

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!