Turpmāk bez šniceles. Berlīnē augstskolu ēdinātāji svītro gaļas ēdienus klimata dēļ

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē četru universitāšu ēdināšanas iestādes nolēmušas no 2021.gada oktobra samazināt gaļas un zivju ēdienu piedāvājumu, lai to ēdienkartes kļūtu pārsvarā vegāniskas jeb veidotas no augu valsts ēdieniem, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«Mēs izstrādājām jaunas ēdināšanas vadlīnijas galvenokārt tāpēc, ka studenti ir vairākkārt vērsušies pie mums ar lūgumu pēc vairāk klimatam draudzīga piedāvājuma ēdnīcu ēdienkartēs,» skaidrojusi Daniela Kumle (Daniela Kummle), kura pārstāv Berlīnes augstākās izglītības iestāžu studentu atbalsta organizāciju Studējošo apvienība (Studierendenwerk).

Lasiet arī: Merkele pauž šoku par postošiem plūdiem Vācijā un Beļģijā

Kopskaitā 34 ēdnīcās un kafejnīcās, kur notiek vairāku miljonu Humbolta Universitātes, Berlīnes Tehniskās Universitātes un vēl divu universitāšu studentu ēdināšana, no oktobra notiks pāreja uz ēdienkarti pēc šādiem principiem:

– 68% ēdienu no augu valsts produktiem;

– 28% veģetāri ēdieni;

– 2% zivju ēdieni;

– viens gaļas ēdiens, ko ēdienkartē var iekļaut četras dienas nedēļā.

2019.gadā Berlīnes universitāšu ēdnīcās un kafejnīcās tika ēdināti aptuveni 5,6 miljoni studentu. Togad tika veikta aptauja, kur 13,5% no Vācijas galvaspilsētā studējušajiem norādījuši, ka patērē tikai augu valsts uzturu, kamēr 33% raksturojuši sevi kā veģetāriešus, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas