Turpmāk koksnes būvizstrādājumus varēs plašāk izmantot jaunu ēku būvniecībā

Valdība lēmusi paplašināt koksnes būvizstrādājumu izmantošanu jaunu ēku būvniecībā, apstiprinot Ministru Kabineta (MK) noteikumus.

Turpmāk Latvijā būs atļauts būvēt līdz pat 18 metriem (iepriekš līdz 8 m)  un līdz pat 6 stāvu (iepriekš līdz 3 stāviem) augstas jaunas dzīvojamās un publiskas ēkas (piemēram, viesnīcas, viesu mājas, birojus, administratīvās ēkas).

Grozījumi apstiprināti noteikumos Nr.333 Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 201-15 Būvju ugunsdrošība.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens pauž savu prieku par paveikto: «Esam gandarīti par panākto vienošanos ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu par izmaiņām regulējumā, kas pozitīvi ietekmēs Latvijas ekonomikas izaugsmi – sekmēs Latvijas koka konstrukciju ražotāju attīstību, kāpinās pieprasījumu pēc koka būvmateriāliem, kā arī palielinās koka ēku būvniecību Latvijā. Mūsu uzņēmējiem iegūstot plašāku pieredzi koka ēku projektēšanā un būvniecībā, pavērsies arī jaunas eksporta iespējas.»

Koks un koksnes būvizstrādājumi ēku būvniecībā arvien vairāk tiek izmantoti arī citās Eiropas valstīs, norāda ministrs. «Turpmāk jaunais regulējums ļaus arī Latvijas koka būvniecības nozarei piedāvāt savus risinājumus tirgus segmentos, kur līdz šim dominēja tradicionālās būvniecības metodes – dzelzsbetona un mūra konstrukcijas, tādējādi palielinot konkurenci un attiecīgi samazinot kopējās būvniecības izmaksas. Savukārt patērētājiem un nekustamā īpašuma projektu attīstītājiem būs iespēja izvēlēties ilgtspējīgākas būvniecības metodes, kurās izmanto atjaunojamus resursus,» par grozījuma priekšrocībām vēsta Ašeradens.

›Koka būvniecības nozarē Latvijā darbojas ap 20 uzņēmumiem, no kuriem vismaz seši jau šobrīd ir uzbūvējuši daudzstāvu ēkas dažādos eksporta tirgos,» norāda Ekonomikas ministrija.

Nozares eksporta apjoms pērn bija 60 miljoni eiro jeb aptuveni 90% no kopumā nozarē saražotā. Atverot vietējo tirgu koka daudzstāvu ēku būvniecībai, nozare plāno jau tuvāko divu gadu laikā uzbūvēt vairākas daudzstāvu ēkas Latvijā, par nozares eksporta datiem vēsta ministrija.

Attiecīgie grozījumi Ministru kabineta noteikumos stāsies spēkā 2017.gada 1.maijā. Tāpat noteikts arī pārejas regulējums projektiem, kuru izstrāde ir uzsākta pirms šo grozījumu spēkā stāšanās, ziņo EM.

Ref: 225.000.103.609

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas