Turpmāk vakantos ierēdņu amatus publicēs tikai NVA portālā

No nākamā gada 1.janvāra Latvijā stāsies spēkā Valsts kancelejas rosinātie grozījumi Valsts civildienesta likumā, kas nosaka, ka turpmāk atklātu konkursu sludinājumi uz ierēdņu amatiem tiks publicēti tikai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vakanču portālā.

Līdz šim vakantie ierēdņu amata konkursi vienlaikus tika izsludināti gan oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis, gan NVA vakanču portālā.

«Šādā veidā tiks mazināts administratīvais slogs iestādēm – publicēšana būs jāveic tikai vienā platformā, kā arī ietaupīti valsts budžeta līdzekļi – viena sludinājuma publicēšana izdevumā Latvijas Vēstnesis maksā 18,50 EUR, bet NVA vakanču portāls ir pieejams bez maksas. Tāpat turpmāk nauda būs jāiegulda tikai vienas datubāzes uzturēšanā,» grozījumus pamato Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta Valsts pārvaldes cilvēkresursu nodaļas vadītāja Katri Vintiša.

Izstrādājot grozījumus Valsts civildienesta likumā, Valsts kanceleja izvēlējās NVA vakanču portālu, jo tā ir viena no apjomīgākajām vakanču datubāzēm Latvijā, kas piesaista ļoti lielu darba meklētāju skaitu (2017.gadā portāls apmeklēts 4 831 343 reizes).

Lielais apmeklētāju skaits pamatojams ar to, ka NVA datubāzē tiek publicēti ne tikai sludinājumi uz ierēdņu amatu konkursiem, bet arī visi valsts pārvaldes iestāžu aicinājumi piedalīties atklātos amatu konkursos (salīdzinājums – ierēdņu amati valsts pārvaldē aizņem vien 20% no kopējā nodarbināto skaita valsts tiešajā pārvaldē). Turklāt portāls bez maksas piedāvā arī citas iespējas, piemēram, izveidot un/vai ievietot CV, salāgot CV ar publicētajiem darba devēju sludinājumiem, portāla ietvaros sazināties darba devējam un darba meklētājam un citus pakalpojumus, BNN informē Valsts kanceleja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas