Tusks: Lielbritānijas izstāšanās no ES būtu solis politiskā haosa virzienā

Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks

Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk) 17.maijā izteicies, ka alternatīva Eiropas Savienībai būtu «politisks haoss» un ka viens no vadošajiem britu politiķiem, kurš aizstāv Lielbritānijas izstāšanos no bloka, esot parādījis «politiskās atmiņas zudumu».

Skarbos izteikumus no poļu politiķa puses izsaucis britu izstāšanās kampaņas līdera, bijušā Londonas mēra Borisa Džonsona (Boris Johnson), teiktais, ka ne Hitleram (Hitler), ne Napoleonam (Napoleon) neesot izdevies apvienot Eiropu un ka ES «ir mēģinājums to paveikt ar citiem līdzekļiem».

Otrdien kopīgā preses konferencē ar Dānijas premjerministru Eiropadomes priekšsēdētājs sacījis: «Lielbritānijas pilsoņi izlems paši, un tiem nav vajadzīgi padomdevēji, sevišķi ne no Briseles,» gan piebilstot, ka nespēj ciest klusu, kad ES mērķi tiek salīdzināti ar Hitlera mērķiem.

Pēc Tuska domām, ES joprojām esot ugunsmūris pret konfliktiem Eiropas valstu starpā un patiesība esot tāda, ka «vienīgā alternatīva savienībai ir politisks haoss, atgriešanās pie nacionālā egoisma un tam sekojoša nedemokrātisku tendenču triumfa, kas var likt vēsturei atkārtoties».

Referendums, kurā briti balsos par palikšanu vai izstāšanos no Eiropas Savienības, gaidāms 23.jūnijā.

Ref: 111.111.103.3501

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas