Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Donalds Tusks

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons (Boris Johnson) nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam (Donald Tusk) vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu.

«Pagarinājuma lūgums ir tikko ieradies. Tagad es sākšu konsultācijas ar ES līderiem, kā uz to atbildēt,» ar Twitter starpniecību paziņojis Tusks.

Kā ziņots, Lielbritānijas parlaments sestdien, 19.oktobrī, nobalsojis par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt Borisa Džonsona panākto Brexit vienošanos, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.

Vēl par šo tematu: Lielbritānijas parlaments lemj atlikt Brexit

Tā kā līdz ar to netiek apstiprināta Brexit vienošanās, automātiski iedarbojas likums bezvienošanās Brexit novēršanai, saskaņā ar kuru premjeram jālūdz ES pagarināt Brexit termiņu līdz 31.janvārim.

Pārstāvju palātas deputāti ar 322 balsīm par un 306 pret atbalstīja konservatīvo deputāta Olivera Letvina (Oliver Latwin) iesniegto priekšlikumu, ka pirms vienošanās ratifikācijas jāpieņem likums tās izpildei.

Pēc Letvina priekšlikuma pieņemšanas valdība atsauca balsojumu par Brexit vienošanās ratifikāciju.

Balsošana par vienošanās izpildes likumprojektu parlamentā varētu notikt jau otrdien, 22.oktobrī.

Pastāv neliela iespēja, ka Pārstāvju palāta un Lordu palāta paspēj līdz 31.oktobrim pieņemt gan Brexit vienošanās izpildes likumu, gan ratificēt pašu vienošanos.

Vienošanās ir jāratificē arī Eiropas Parlamentam, kurš paziņojis, ka to darīs pēc vienošanās apstiprināšanas Lielbritānijā.

Eiropas Komisija (EK) paziņoja, ka «ņem vērā» Lielbritānijas parlamenta balsojumu uz laiku atlikt vienošanās ratifikāciju.

EK pārstāve paziņoja, ka komisija iespējami ātri gaida no Lielbritānijas valdības informāciju par tās nākamajiem soļiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas