Tuvajos Austrumos aug upuru skaits, ANO brīdina par kara tuvošanos

Tuvajos Austrumos saasinoties Jeruzalemes konfliktam, kurā iesaistītas kara lidmašīnas ar munīciju no Izraēlas puses un raķetes no palestīniešu puses, upuru skaits sasniedzis 40. ANO Tuvo Austrumu sūtnis brīdinājis par konfliktējošo pušu tuvošanos pilnībā izvērstai karadarbībai, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Bombardēšana sākās pirmdien, 10.maijā, un līdz trešdienas, 12.maija, rītam tā jau prasījusi 40 cilvēku dzīvības. 35 cilvēki nonāvēti palestīniešu apdzīvotajā Gazas joslā, bet Izraēlā – pieci. Šī ir apjomīgākā vardarbība starp Izraēlu un militāro grupējumu Hamas kopš kara 2014.gadā.

Lasiet arī: Izraēlu vaino aparteīdā pret palestīniešiem un to vajāšanā, Izraēla to noliedz

Izraēla ir pavēstījusi, ka līdz trešdienas rītam Hamas kaujinieki izšāvuši vairāk nekā 1 000 raķešu uz pilsētām Jeruzalemi, Telavivu, Bērševu un Lodu. Grupējums norādījis, ka tā bijusi atbilde uz Izraēlas kara aviācijas uzlidojumiem Gazas joslā, kuros bojājumi nodarīti arī dzīvojamām ēkām.

Abas puses beigt vardarbību aicinājušas ES un ASV. Kā vēsta The Guardian, ANO īpašais Tuvo Austrumu miera procesa koordinators Tors Venneslands (Tor Wennesland) brīdinājis: «Nekavējoties pārtrauciet uguni! Mēs strauji virzāmies uz pilna apjoma karu.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas