Tuvajos Austrumos mazinās karadarbība pēc ASV aicinājuma virzīties uz pamieru

Tuvajos Austrumos, kur desmit dienas turpinājusies civiliedzīvotājiem traģiska karadarbība starp Izraēlu un palestīniešu kaujiniekiem Gazas joslā, ceturtdien, 20.maijā, vērojama ieroču uguns apturēšana. Piebalsojot starptautiskai sabiedrībai par miera nepieciešamību reģionā, ASV publiski aicinājušas karojošās puses virzīties uz pamieru, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Naktī uz ceturtdienu Izraēlas Aizsardzības spēki veikuši vairāk nekā desmit gaisa uzlidojumus kaimiņos esošajā Gazas joslā. Uzbrukumos sagrautas divas ēkas un nodarīti miesas bojājumi četriem cilvēkiem. Pēc Izraēlas armijas teiktā, abi mērķi bijuši palestīniešu grupējuma Hamas militārie objekti. Izraēlas pusē pēc pusnakts skandētas raķešuzbrukumu brīdinājuma sirēnas Bēršebas pilsētā, bet ceturtdienas rītā vēl nav ziņots par iespējamiem upuriem vai postījumiem.

Lasiet arī: Izraēla atkal uzbrūk Gazas joslai

Pusnakts apšaudei sekojusi vairākas stundas ilga uguns apturēšana, taču pagaidām nav zināms, vai puses ir panākušas pamiera vienošanos vai uz laiku pārtraukušas uzbrukumus.

Iepriekš Vašingtona paziņojusi, ka trešdien, 19.maijā, notikusi tālruņa saruna starp ASV prezidentu Džo Baidenu (Joe Biden) un ASV ciešās sabiedrotās Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu. Tajā Baidens, lietojot stingrāku valodu nekā iepriekš šī konflikta laikā, norādījis, ka sagaida «šodien būtisku saspīlējuma mazināšanu ceļā uz pamieru», vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas