Tuvajos Austrumos turas pamiers. ASV iesaistās Gazas joslas atjaunošanā

Tuvajos Austrumos otro nedēļu pēc kārtas turas spēkā pamiers konfliktā starp Izraēlu un palestīniešu grupējumiem Gazas joslā. ASV paziņojusi par centieniem atjaunot attiecības ar palestīniešiem ar diplomātisko darbu, un finansējot karadarbībā sagrautās infrastruktūras atjaunošanu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

11 karadarbības dienās Gazas joslā tikuši nogalināti 242 cilvēki, bet Izraēlā 13. Uguns pārtraukšana pēc Ēģiptes panākta pamiera stājās spēkā pagājušajā piektdienā, 21.maijā.

Šonedēļ nesamierināmos pretiniekus apmeklējis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken). Viņš ticies ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu un apliecinājis Vašingtonas apņemšanos sargāt Izraēlas drošību.

Lasiet arī: Tuvajos Austrumos noslēdz pamieru. ANO aicina atjaunot Gazas joslu

Okupētajā Austrumkrastā ASV vadošais diplomāts veicis sarunas ar Palestīniešu pašpārvaldes prezidentu Mahmudu Abasu.

«Esmu šeit, lai uzsvērtu ASV apņemšanos atjaunot attiecības ar Palestīniešu pašpārvaldi un palestīniešu tautu, attiecības, kuru pamatā ir savstarpēja cieņa un kopēja pārliecība, ka gan palestīnieši, gan izraēlieši ir pelnījuši vienlīdz lielu brīvību, drošību, iespējas un pašcieņu,» preses konferencē sacījis Blinkens.

Viņš paziņojis, ka ASV valdība tūlītējai postījumu seku mazināšanai piešķirs 5,5 miljonus ASV dolāru (4,5 miljonus eiro) un atsauksies ANO Palestīniešu bēgļu finansējuma aicinājumam ar 32 miljoniem dolāru (26,22 miljonus eiro). Blinkens gan uzvēris, ka ASV raudzīsies, lai nauda nenonāktu pie palestīniešu grupējuma Hamas, ko gan Izraēla, gan ASV, gan ES atzinusi par teroristisku organizāciju, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas