Tuvākajās dienās bieži līs, gaidāmas vētras

Visu oktobri laika apstākļus noteica stabila anticiklonu darbība, kas nav raksturīgi rudens sezonai Latvijā, tomēr jau tuvākajās dienās laika apstākļu režīms būtiski mainīsies, jo no Atlantijas okeāna pāri Eiropas ziemeļiem virzīsies aktīvi cikloni, kas nesīs gan nokrišņu mākoņus, gan arī vētras.

Tuvākajās septiņās diennaktīs gaisa temperatūras režīms mainīsies maz. Naktīs joprojām sals ir maz iespējams, bet dienas laikā gaiss iesils lielākoties līdz +5…+10 grādiem, liecina Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Savukārt stabili sausos laika apstākļus nomainīs lietains periods – katru dienu kādā no Latvijas reģioniem gaidāms lietus. Stiprs lietus gan netiek prognozēts, tomēr nokrišņu daudzums būs tuvs ierastajam šajā sezonā.

Lēnos līdz mērenos vējus, kas pamatā valdīja visu oktobri, nomainīs ciklonu nesti brāzmaini vēji, kas atsevišķās dienās sasniegs pat vētras spēku. Pastāv augsta varbūtība, ka pirmo šī gada rudens vētru piedzīvosim jau nākamās nedēļas pirmajā pusē.

Prognozes ilgākam periodam liecina, ka visu novembra otro dekādi vēl saglabāsies rietumu gaisa masu plūsma, kas uz Latviju nesīs siltu un mitru gaisu.

Ref: 102.000.102.11098

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas