Tuvākajās dienās gaidāms daudz sniega

Tuvākajās dienās laikapstākļus Latvijā ietekmēs ciklonu aktivitāte un auksta gaisa masas. Bieži sagaidāmi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs, pieturoties zemākai temperatūrai, arī sniegs, kas daudzviet izveidos sniega segu un tā pakāpeniski kļūs biezāka, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Piektdien, 26.novembrī, debesis pilnībā aizklās mākoņi. Daudzviet gaidāmi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs, valsts austrumos arī sniegs.

Autovadītājiem jābūt piesardzīgiem – atsevišķi ceļu posmi būs slideni!

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, naktī piekrastes rajonos tas būs brāzmains, vietām sasniedzot pat 19 m/s. Gaisa temperatūra būs zemāka valsts austrumos, bet augstāka – piekrastes rajonos. Naktī minimālā gaisa temperatūra 0…+5 grādi (pēc Celsija), dienā maksimālā temperatūra +2…+7 grādi.

Arī nedēļas nogale būs apmākusies un ar nokrišņiem bagāta visā valsts teritorijā – gaidāms galvenokārt slapjš sniegs un sniegs. Daudzviet izveidosies 2–4 cm bieza sniega kārta, valsts austrumos snigs intensīvāk un sniega segas biezums sasniegs 6 cm.

Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidaustrumu vējš, sestdienas vakarā valsts ziemeļu rajonos brāzmās 15–19 m/s. Gaisa temperatūra naktīs būs +2…–3 grādu robežās, dienās vairs nebūs siltāk par 0…+4 grādiem.

Jaunā darba nedēļa iesākies ar slapju sniegu lielākajā daļā Latvijas teritorijas, to drīz vien nomainīs sniegs un sniega kārta pakāpeniski turpinās pieaugt. Šī brīža LVĢMC prognozes liecina, ka vietām Vidzemē sniega segas biezums decembra pirmajās dienās var sasniegt pat 25 cm. Nedēļas sākumā sals pakāpeniski pieņemsies spēkā un gaisa temperatūra dienās vairs nebūs augstāka par –2…+1 grādu, savukārt naktīs vietām pietuvosies –10 grādu atzīmei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas