Tuvākajās dienās gaidāms slapjš sniegs; ceļi joprojām būs slideni

Janvārī, iestājoties ziemai, laika apstākļi mainījās maz – valdīja stabils sals, nokrišņu gandrīz nebija. Taču sākoties februārim, laika apstākļu raksturs jau ir mainījies – stabilo salu nomaina atkusnis, Latviju šķērso nokrišņu zonas, bet gaisa temperatūrai paaugstinoties virs 0 grādiem, saplok jau tā plānā sniega sega.

Šajās brīvdienās un arī nākamajā darba nedēļā ziemas laika apstākļi saglabās savu nepastāvīgo raksturu, BNN noskaidroja Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Sestdien, 8.februārī, Latviju šķērsos nokrišņu zonas, kas rietumu un centrālajos rajonos atnesīs lietu un slapju sniegu, savukārt austrumu rajonos galvenokārt tikai slapju sniegu. Pūtīs mērens dienvidu puses vējš, kas jūras piekrastē brāzmās sasniegs 15-19 m/s. Naktī gaisa temperatūra pazemināsies līdz -2…+3 grādiem, bet dienā visā Latvijā būs +1…+4 grādus silts.

Svētdien nokrišņu zona no Latvijas atkāpsies, arī vējš vairs nebūs tik stiprs, bet gaisa temperatūra būtiski nemainīsies.

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies visu nākamo darba nedēļu, plašākā nokrišņu zona no dienvidrietumiem Latviju šķērsos otrdien pēcpusdienā un naktī uz trešdienu, nesot galvenokārt slapju sniegu. Valdošie būs lēni līdz mēreni dienvidu puses vēji, pirms nokrišņu zonas otrdien tie iegriezīsies no austrumu puses un pastiprināsies, brāzmās sasniedzot 13-16 m/s. Arī nedēļas beigās sāks pastiprināties dienvidu vējš.

Tomēr gaisa temperatūra nākamajā nedēļā jau lielākoties būs augstāka par 0 grādiem, tikai naktīs, debesīm skaidrojoties, nedaudz piesals. Vēsākās būs naktis uz otrdienu un piektdienu, kad termometra stabiņš noslīdēs līdz -1…-5 grādu atzīmēm. Šādos apstākļos uz ceļiem nakts un rīta stundās bieži veidosies apledojums, brīdina sinoptiķi.

Sniega sega, valdot pozitīvām gaisa temperatūrām, kusīs, tomēr nedēļas vidū, Latviju šķērsojot nokrišņu zonai, tās biezums palielināsies.

102.000.102.6560

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas