Tuvākajās dienās Latvijā kļūs siltāks, bet no otrdienas biežāk līs

Tuvākajās dienās Latvijā kļūs siltāks, bet no otrdienas biežāk līs un pūtīs brāzmains vējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Piektdien, 7.aprīlī, virs Latvijas augsta spiediena atzaru nomaina neliela zema spiediena ieplaka, tādēļ vēl no rīta vietām saglabājas migla, kas priekšpusdienā izklīdīs, bet dienas laikā vietām, galvenokārt valsts ziemeļos, nedaudz īslaicīgi līs. Pūšot lēnam līdz mērenam rietumu puses vējam, starp mākoņiem uzspīdēs saule, kas gaisu sasildīs līdz +6…+11 grādiem pēc Celsija.

Arī brīvdienās laika apstākļus Latvijā noteiks plašs augsta spiediena apgabals virs Centrāleiropas, līdz ar to pārsvarā gaidāms sauss laiks: nelieli nokrišņi gaidāmi vien galvenokārt Vidzemē, un nakts stundās atsevišķos rajonos veidosies migla. Saglabājoties mērenam rietumu puses vējam, gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā pieturēsies pozitīva – nakts laikā pazeminoties līdz +1…+4 grādiem, bet dienā paaugstinoties līdz +6…+13 grādiem.

Siltākais laiks gaidāms darba nedēļas pašā sākumā, kad ar rietumu puses vējiem Latvijā ieplūdīs pat ļoti siltas gaisa masas, tādēļ dienas laikā termometra stabiņš pakāpsies līdz  +10…+16 grādu atzīmei. Tomēr, sākot ar otrdienu, laika apstākļus sāks noteikt zema spiediena ieplakas, kas viena pēc otras šķērsos Latvijas teritoriju, tādēļ daudzviet pa laikam līs, atsevišķās naktīs iespējams arī slapjš sniegs.

Pastiprinoties dienvidrietumu, rietumu vējam, daudzviet brāzmas sasniegs 15-19 m/s. Saglabājoties mākoņainam laikam, gaisa temperatūra nakts stundās pazemināsies līdz -1…+4 grādiem, bet dienas laikā gaiss neiesils vairāk par +4…+9 grādiem.

Ref:224.000.103.864

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas