Tuvākajās dienās palaikam vēl uzlīs; arī Jāņos iespējams lietus

Pēc nokrišņiem bagātās nedēļas, arī turpmākajās dienās vēl palaikam gaidāms lietus. Otrdien un trešdien nokrišņi mitēsies, tomēr Līgo svētkiem šī brīža prognozes ir mainīgas un, ņemot vērā, ka laikapstākļus kopumā nosaka ciklonu darbība, nokrišņu varbūtība pastāv.

Piektdien, 17.jūnijā, laika apstākļus noteiks augsta spiediena atzars. Gaidāms mainīgs mākoņu daudzums. Vietām īslaicīgi līs. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra nakts stundās būs +8…+14 grādi, savukārt dienā gaiss iesils līdz +17…+22 grādiem, informē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Sestdien, 18.jūnijā, laika apstākļus turpinās noteikt augsta spiediena atzars, tomēr dienas laikā tā ietekme pakāpeniski mazināsies. Naktī mākoņu daudzums no rietumiem sāks palielināties un dienas laikā no rietumiem Latviju šķērsos nokrišņu zona, daudzviet līs, iespējams arī pērkona negaiss. Naktī pūtīs lēns vējš, bet dienā tas nedaudz pastiprināsies un iegriezīsies no dienvidu puses. Gaisa temperatūra naktī būs +8…+12 grādi, piekrastes rajonos nedaudz siltāk – tur  +11…+15 grādi, savukārt dienas maksimums būs +16…+21 grāda robežās.

Svētdienno ziemeļiem pastiprināsies zema spiediena ieplakas ietekme. Laiks būs mākoņains, tikai vietām vairs skaidrosies.

Nakts pirmajā pusē valsts austrumu daļā gaidāms lietus, bet jau no rīta no dienvidrietumiem pietuvosies jauna nokrišņu zona – daudzviet līs, iespējams arī pērkona negaiss. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidrietumu, rietumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra naktī ir gaidāma +12…+15 grādu robežās, savukārt maksimālā dienā būs +17…+22 grādi, vien piekrastes rajonos nedaudz vēsāks – tur +15…+18 grādi.

Nākamās nedēļas sākumā nokrišņi vēl saglabāsies. Pirmdien vēl gandrīz visā valsts teritorijā gaidāms lietus, dienvidos līs ilgstoši, vietām pat stipri. Diennakts gaišajās stundās termometra stabiņš nepakāpsies virs +20 grādu atzīmes. Naktī uz otrdienu nokrišņi pakāpeniski mitēsies un iestāsies sausāks laiks, kas saglabāsies līdz svētku dienām. Gaisa temperatūra nedaudz palielināsies – vietām iesils līdz +21…+23 grādiem.

Pēc pašreizējam prognozēm, Līgo un Jāņu dienālaika apstākļus noteiks aktīvs ciklons. Vēl Līgo dienā termometra stabiņš valsts teritorijas lielākajā daļā var pietuvoties +25 grādu atzīmei, bet no dienvidrietumiem Latviju sasniegs nokrišņu zona un Jāņu naktī, kā arī pēc tam dienā sagaidāms lietus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas