Tuvākajās nedēļās pabeigs JRT ēkas konservāciju

Tuvākajās nedēļās tiks pabeigta Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas Lāčplēša ielā 25 Rīgā konservācija, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ).

VNĪ slēdz līgumu ar AS Būvuzņēmums Restaurators par konservācijas darbu veikšanu un pagaidu jumta izbūvi JRT ēkai. Tas atvieglos tālākos būvdarbus un pasargās ēku no laikapstākļu ietekmes. Darbi izmaksās 27,8 tūkstošus eiro bez PVN.

VNĪ atgādina, ka visas JRT ēkas vēsturiskās vērtības tika demontētas un pārvestas glabāšanai pirms namam 2019.gada pavasarī tika demontēts jumts. Būvlaukumu VNĪ pārņēma decembrī, kad tika panākta vienošanās par tiesvedības izbeigšanu.

«Vienlaikus jāatzīmē, ka vēsturiskās teātra ēkas konstrukciju drošība netiek apdraudēta. Ēka tiks gandrīz pilnībā demontēta – tiks saglabātas tikai divas kāpņu telpas un fasāde, kuru noturēs uz ietves izvietotais fasādes atbalsta rāmis, savukārt visas saglabājamās vērtības ir demontētas jau pērn, tādēļ satraukumam par kultūrvēsturisko vērtību zaudēšanu nav pamata,» norāda VNĪ valdes loceklis Jānis Ivanovskis-Pigits.

Uzņēmumā atgādina, ka aizvien norit konkurss par tiesībām veikt JRT ēkas atjaunošanu atbilstoši arhitektes Zaigas Gailes iecerei un teātra vajadzībām.

Iepirkumā iestrādāts «projektē un būvē» princips, kas ļaus VNĪ kontrolēt darbu izmaksas un termiņus. Tāpat projekta īstenotājam JRT ēka būs jāapsaimnieko piecus gadus pēc tās pabeigšanas.

Lasiet arī: Atbalsta JRT ēkas rekonstrukcijai paredzēto septiņu miljonu eiro novirzīšanu sabiedriskā transporta zaudējumu segšanai

«Tas nodrošinās to, ka būvnieks būs ieinteresēts kvalitatīvā būvniecībā, jo turpmāk pašam būs jānodrošina ēkas apsaimniekošana,» skaidro VNĪ.

Šobrīd piedāvājumu atvēršana paredzēta februāra sākumā. Pretendentu interese ir augsta. VNĪ organizētā objekta apskate bija plaši apmeklēta. VNĪ dara visu, lai šis projekts tiktu pabeigts pienācīgā kvalitātē, lai atbilstoši plānam teātris Lāčplēša ielas namā varētu atgriezties 2022. gada vasarā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas