Tuvāko mēnešu laikā Viņķele sola jaunu piedāvājumu veselības aprūpei

Veselības ministre Ilze Viņķele

Tuvāko mēnešu laikā veselības ministre Ilze Viņķele (AP) sola nākt klajā ar jaunu piedāvājumu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai iedzīvotājiem.

Ministre intervijā Latvijas Radio atgādināja, ka līdz 1.jūlijam ir atlikta iepriekšējās ministres laikā izstrādātās valsts obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešana, kas paredz pakalpojumu dalīšanu divos grozos.

Viņķele uzsvēra, ka tagad Veselības ministrijas (VM) uzdevums ir ātri, tie varētu būt pāris mēneši, tikt skaidrībā, ko sabiedrībai un Saeimai piedāvāt tā vietā.

Ministre esot lūgusi VM «izvilkt» sākotnējos variantus Veselības aprūpes finansēšanas likumam. Pēc viņas teiktā, tie sākotnēji esot balstījušies uz viena groza sistēmu.

Viņa atzina, ka apdrošināšanas iemaksas papildina budžetu, tomēr, viņasprāt, par niecīgu summu. Ja tās iegūšana notiek, «šķirojot» iedzīvotājus priviliģētākos un ne tik priviliģētos, tad tā nav taisnīga, pārliecināta Viņķele.

Visiem Latvijas rezidentiem pienākas veselības aprūpe, kas ir finansēta no valsts budžeta, uzsvēra ministre, precīzu piedāvājumu solot pēc pāris mēnešiem.

«Gribu teikt, ka uzlabojums pilnīgi noteikti mūs tuvinās taisnīgākai universālai veselības aprūpei,» viņa norādīja.

Vaicāta par saviem pirmajiem uzdevumiem ministre amatā, Viņķele arī uzsvēra, ka vēlas gūt pārliecību par veselības aprūpes finansējuma atbilstošu izlietojumu.

«Iepazīstoties ar mantojumu, ir skaidrs, ka šādu pilnu pārliecību par naudas plūsmām gūt nevar,» viņa teica. Ministre gan atzīmēja, ka šādas skaidrības gūšana nenozīmē, ka iespējams atrast lielas «slēptas rezerves», kādēļ papildu finansējums nozarei nebūtu nepieciešams. Gluži otrādi, iespējams, ka skaudrāka izrādīsies aina par to, cik īsti naudas pietrūkst, pauda Viņķele.

Viņa ir pārliecināta, ka pilnu skaidrību varēs gūt salīdzinoši īsā laikā.

Vienlaikus Viņķele uzsvēra, ka gribētu kolēģiem «ļoti silti likt pie sirds», ka veselības aprūpes nozare ir tikpat svarīga kā aizsardzības joma.

Kā vēstīts, valdība savā deklarācijā apņēmusies panākt tiesības visiem laikus saņemt kvalitatīvu veselības aprūpi, vienlaikus nodrošinot, ka visi taisnīgi piedalās veselības aprūpes sistēmas finansēšanā.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Jaunajā valdībā lielākā bēda ir Viņķele.Mēs-iedzīvotāji dzirdēsim un redzēsim visādus brīnumus.Domāju,ka es neesmu vienīgā tāda viedokļa paudēja.Senā dziesmā dziedāja:es zinu šie vārdi tev nenāk no sirds,jo redzu ka acīs tev viltība mirdz…

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas