bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 20.08.2018 | Vārda dienas: Bernhards, Boriss
LatviaLatvija

TV pārstāvji: Alkohola reklāmas ierobežojumu radītie zaudējumi būtu miljons eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Autors: Lita Krone/LETA

Veselības ministrijas (VM) plānotie alkohola reklāmas ierobežojumi vietējās televīzijas un radio kārtējo reizi nostādīs nevienlīdzīgā situācijā ar ārzemju kanāliem, kuri reklāmas turpinās pārraidīt. Tādējādi nozarei tiks radīti zaudējumi – viens miljons eiro gadā, prognozē Latvijas Televīzijas kanālu pārstāvji.

Modern Times Group (MTG), kas pārvalda telekanālus TV3, «3+», TV6, LNT, TV5 un Latvijas Mūzikas kanālu, vadītāja Latvijā Baiba Zūzena skaidro, ka «ieviešot patlaban apspriešanā nonākušo likuma versiju, vistiešāk un visvairāk tiks apdraudēti tieši vietējie Latvijas ražotāji, savukārt televīzijas nozarei kopumā šādas likuma izmaiņas radīs jaunus zaudējumus, kas tiek lēsti viena miljona eiro apmērā gada laikā».

Viņa norāda uz dažādiem pētījumiem, kas apliecina, ka reklāmas ierobežojumiem nav tiešas ietekmes uz alkohola patēriņa samazināšanu. «Tā vietā, lai aizliegtu, ir jārosina diskusijas, ko darīt, kā rīkoties un kādas aktivitātes organizēt, lai alkohola patēriņš, tostarp jauniešu vidū, mazinātos.»

Tikmēr Latvijas Televīzijas (LTV) Komunikāciju vadītājs Klāvs Radziņš skaidro, ka sabiedriskā televīzija lielākoties tiek finansēta no valsts budžeta un reklāmas, raidījumu sponsorēšanas un raidījumu finansēšana veido 20% no LTV neto apgrozījuma, un vienas preču grupas reklāmas aizliegums neradīs būtiski negatīvu finanšu ietekmi.

Tomēr «LTV izsaka bažas, vai reklāmas aizliegums sasniegs cerēto mērķi, jo netiešajai reklāmai un produktu izvietošanai ir tikpat liela loma kā reklāmai. Tāpat LTV ir kopumā norūpējusies par to, ka kārtējo reizi reklāmas tirgus tiek pakļauts izkropļojumiem, proti, retranslētie TV kanāli turpinās izvietot konkrēto reklāmu, kamēr Latvijas jurisdikcijā esošie to nevarēs.»

LTV norāda, ka tas ir īpaši nozīmīgi patlaban, kad Latvijas informatīvā telpa krīzes ietekmē jau tā būtiski ir mainījusies, jo reklāmas ieņēmumu kritums nav ļāvis pienācīgi, konkurētspējīgi investēt TV saturā.

Kā ziņots, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektore Gunta Līdaka, komentējot VM plānus, norāda, kas summa, ko var zaudēt mediji, ir ļoti liela. «Neticu, ka valsts šobrīd ir gatava kaut kādā veidā segt šos zaudējumus, jo jau tagad publiski ekonomikas un finanšu ministri izsakās, ka nāksies paaugstināt nodokļus. Turklāt pēkšņi, nekonsultējoties ar nozari, parādās arī radio reklāmas ierobežojumi. Bez tam mēs esam aizmirsuši, ka Latvijā ir pieejami arī ārvalstu mediji, kur ir redzama alkohola reklāma,» uzsver Līdaka.

Reklāmas aizliegums ietekmētu TV iespējas pārraidīt sporta un izklaides pasākumus, piemēram, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) un Pasaules hokeja čempionāta spēles, Pasaules čempionātu futbolā, jo summas, kas tiek tērētas translācijas tiesību iegādei, ir mērāmas simtos tūkstošu eiro. Elektroniskie plašsaziņas līdzekļi bez sponsoru atbalsta šīs licences nespēj iegādāties.

Tikmēr Latvijas Reklāmas asociācijas vadītāja Baiba Liepiņa uzsver, ka reklāmas industrija jau cietīs no vides reklāmas aizlieguma alkoholam, bet tagad VM plāno jaunus ierobežojumus, neizvērtējot ne ietekmi uz nozari, ne to, vai tas patiešām ļaus samazināt alkohola patēriņu jauniešu vidū. «Pēdējos gados jauno mediju lēciens ir noticis ļoti strauji un jaunieši pārsvarā filmas, seriālus un sporta pārraides skatās internetā, mūziku klausās telefonā,» norāda Liepiņa. «Populārākās radio stacijas, kurās parasti tiek izvietotas reklāmas, nav jauniešu interešu lokā.»

Pret VM rosinātajiem grozījumiem ir Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), Latvijas alus darītāju asociācija, Latvijas alus darītāju savienība, Latvijas Raidorganizāciju asociācija, Latvijas Reklāmas asociācija, LBS, LHF, Rīgas Dinamo, AS Aldaris, AS Cēsu alus, Cido Grupa (Lāčplēša alus).

Pēc nozaru aprēķiniem, VM rosinātie reklāmas ierobežojumi medijiem varētu radīt zaudējumus vairāk nekā viena miljona eiro apmērā, sporta nozarei – aptuveni 0,5 miljonu eiro apmērā, bet reklāmas industrijai – 300 000 eiro apmērā.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma pirmdien, 2.jūnijā, uzdeva Veselības ministrijai (VM) turpināt diskusijas ar nozares pārstāvjiem par grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz aizliegt alus un vīna reklāmu televīzijā un radio laikā no plkst.6 līdz 22.

VM izstrādāto likumprojektu pamato ar faktu, ka alkohola reklāmas ierobežojumi ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā mazināt alkohola patēriņu bērnu un jauniešu vidū.

Ja likuma grozījumi tiks apstiprināti, tas nozīmēs, ka televīzijā un radio minētajā laikā būs aizliegts rādīt jebkāda veida alkoholisko dzērienu reklāmu.

Ref:103.000.103.6312


Pievienot komentāru

Grieķija pabeidz «glābšanas aizņēmumu» programmu

Grieķijas valdība pirmdien ir beigusi aizņemties naudu no starptautiskiem aizdevējiem tās finanšu glābšanas programmas ietvaros, kas tai ļāva saņemt kopumā 326 miljardus eiro no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda apmaiņā pret aizdevēju prasītām reformām un stingru taupības politiku.

Elektroenerģijas cena Latvijā un Lietuvā pieaug, bet Igaunijā sarūk

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas biržas cena Latvijā un Lietuvā pieauga, turpretī Igaunijā saruka, aģentūru informē AS Latvenergo.

Mežaparka estrādes atjaunošanai plāno aizņemties 41 miljonu eiro

Rīgas pašvaldība Mežaparka Lielās estrādes atjaunošanas otrā posma pirmās daļas realizēšanai no Valsts kases aizņemsies 41 miljonu eiro ar pievienotās vērtības nodokli, šādu ieceri atbalstīja Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja.

Bezdarbs Igaunijā pēdējo 10 gadu zemākajā līmenī

Bezdarba līmenis Igaunijā 2018.gada otrajā ceturksnī bijis 5,1%, kas ir zemākais līmenis pēdējos desmit gados, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Šķēles ģimenei piederošās Sabiedrības privātajiem ieguldījumiem grupas peļņa pērn – 7,313 miljoni eiro

Ekspremjera Andra Šķēles ģimenei piederošās finanšu ieguldījumu kompānijas Sabiedrība privātajiem ieguldījumiem koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 14,338 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,6% vairāk nekā 2016.gadā, savukārt grupas peļņa samazinājās par 20,2% un bija 7,313 miljonu eiro apmērā.

Likumprojektu par veselības pakalpojumu apmaksu varētu skatīt nākamnedēļ

Veselības ministrijas izstrādāto likumprojektu, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, Ministru kabinets varētu skatīt nākamnedēļ, norāda veselības ministre Anda Čakša.

52 000 igauņu dzied Tallinā un internetā par godu Igaunijas neatkarībai

Kopumā 52 772 igauņi iesaistījušies līdzi dziedāšanas akcijā, kur, atzīmējot Igaunijas neatkarības atjaunošanas gadadienu, cilvēki varējuši «raut līdzi» gan estrādē Tallinā, gan izmantojot īpašu neklātienes risinājumu internetā.

FOTO: Ventspils ostā piestāj vācu slavenais kruīza kompānijas kuģis

Ventspils ostā brīvdienās ikviens varēja vērot vācu populārākās kruīzu kompānijas Phoenix Reisen kuģa Amadea  peldējumu pa Ventas upi. Šis ir pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem, kas sekmē Latvijas un Ventspils atpazīstamību un tūrisma attīstību, norāda NNVT pārstāvji. 

airBaltic jūlijā pārvadā vairāk nekā 450 000 pasažieru

Latvijas lidsabiedrība airBaltic šī gada jūlijā pārvadājusi 452 646 pasažierus jeb par 15% vairāk nekā šajā periodā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos.

Rīgas meži: Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies

Līdz šā gada beigām zāģbaļķu cenas, visticamāk, būtiski nemainīsies, prognozē SIA Rīgas meži Realizācijas daļas vadītāja Jolanta Pavlova. Viņa atgādina, ka šā gada sākums meža nozarei Latvijā iezīmējās ar zāģbaļķu deficītu un augstām apaļkoku cenām.

Putins – kāzinieks Austrijas ārlietu ministres laulībās

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis Austrijas ārlietu ministres Kārinas Kneislas (Karin Kneissl) kāzas laikā, kad Austrija ir Eiropas Savienības prezidējošā valsts.

BTA: 55% vecāku gatavošanos Zinību dienai uzsāk jau augusta sākumā

Tāpat kā citus gadus jaunie vecāki jau laicīgi sāk gatavoties skolai un gaidāmajai Zinību dienai. Kā liecina apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA Baltic Insurance Company veiktās aptaujas rezultāti, 55% vecāku bērnu sagatavošanos skolai uzsāk jau augusta sākumā.

Latvijā sākas lielākās militārās mācības kopš neatkarības atjaunošanas

Latvijā pirmdien, 20.augustā, sākas un līdz 2.septembrim norisināsies lielākās militārās mācības kopš valsts neatkarības atgūšanas Namejs 2018.

Indijā postoši plūdi prasa dzīvības

Indijas dienvidus skāruši pēdējos simts gados postošākie plūdi. Pašreizējā lietus periodā Keralas pavalstī tos izraisījušas neierasti stipras lietavas. Plūdos kopš 8.augusta bojā gājuši 186 cilvēki.

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo skaits varētu būt desmitreiz mazāks nekā sākotnēji lēsts

Bez valsts veselības apdrošināšanas palikušo personu skaits varētu būt desmit reizes mazāks nekā sākotnēji lēsts, izriet no veselības ministres Andas Čakšas aģentūrai LETA teiktā.

Marķētās dīzeļdegvielas realizācija pirmajā pusgadā samazinājusies par 1,1%

Iezīmētā dīzeļdegviela šogad pirmajā pusgadā realizēta kopumā 18 920 tonnu apmērā, kas ir par 218 tonnām jeb 1,1% mazāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā

Šonedēļ siltums pakāpeniski atkāpsies un bieži pūtīs brāzmains vējš

Pats nedēļas sākums būs silts, taču daudzviet līs. Nedēļas vidū būs salīdzinoši sauss laiks, un, pēc nedaudz vēsāka laika, īslaicīgi ieplūdīs siltāks gaiss. Nedēļas nogalē siltums atkāpsies, un būs vējains un lietains laiks.

De facto: «Jūrmalgeitas» Milušs apspēlē Latviju Krievijas tiesā

Jau vairākus gadus Latvija cenšas panākt, lai Krievijas tiesa atzīst un izpilda Jurmalgeitā notiesātā Germana Miluša piecu gadu cietumsodu, ziņo raidījums de facto. Tomēr LTV noskaidro, ka pagaidām tas nav izdevies.

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.