Ūdenssaimniecības projektiem no KF ir pieejami vairāk nekā 45,4 miljoni eiro

Ieguldījumiem sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu projektos, uzlabojot to pieejamību un kvalitāti, projektu iesniegumu atlases otrajā kārtā no Kohēzijas fonda (KF) ir pieejami vairāk nekā 45,4 miljoni eiro, vēsta Centrālās finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).

Atbalsta mērķis ir attīstīt sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu izmantošanu, uzlabot to pieejamību un kvalitāti, nodrošinot kvalitatīvu dzīves vidi, samazināt vides piesārņojumu un ūdenstilpju eitrofikāciju un veicināt Eiropas Savienības (ES) direktīvu prasību izpildi ūdenssaimniecības jomā, skaidro aģentūrā.

Finansējumu projektu realizācijai varēs saņemt sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzēji – pašvaldības, pašvaldības iestādes vai kapitālsabiedrības, kurām ar pašvaldību noslēgts pakalpojumu līgums par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu.

CFLA norāda, ka otrajā projektu iesniegumu atlases kārtā finansējumu varēs saņemt pašvaldības, kur iedzīvotāju skaits aglomerācijā ir no 2 000 līdz 10 000. Pašvaldības, kuras var saņemt finansējumu, ir noteiktas Ministru kabineta noteikumu 2.pielikumā.

Šajā atlases kārtā pieejamais finansējums ir vismaz 53 441 426 eiro, tai skaitā KF finansējums – 45 425 212 eiro un nacionālais finansējums, ko veido privātais un pašvaldību finansējums, – vismaz 8 016 214 eiro, no KF finansējot 85% no projekta attiecināmajām izmaksām.

Atbalsta ietvaros atbildīgās iestādes funkcijas pilda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Ierobežotā projektu atlasē iesniegumus var iesniegt no šī gada 12.aprīļa līdz 4.augustam.

Ref:224.000.103.933

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas