Ugunsdzēsēji Lietuvā pieprasa algu paaugstināšanu un draud ar protestiem

Ugunsdzēsēji Lietuvā

Aptaujas liecina, ka Lietuvā ugunsdzēsēji bauda lielu sabiedrības uzticību, taču tajā pašā laikā naudas trūkums apgrūtina to pienākumu izpildi. Ja nekas nemainīsies, Lietuvas ugunsdzēsēji draud streikot, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lietuvā kopumā ir 51 ugunsdzēsības un glābšanas dienesta punkts. Brigāde Klaipēdas apgabalā, piemēram, ik gadu atbild uz aptuveni 500 izsaukumiem.

Pašlaik ugunsdzēsējiem trūkst naudas ne tikai jaunu darbinieku noalgošanai, bet arī tam, lai samaksātu algu jau esošajiem glābējiem. Klaipēdā ugunsdzēsējiem par virsstundām nemaksā un papildu darbu mēģina atlīdzināt ar brīvu dienu piešķiršanu.

Klaipēdas apgabala ugunsdzēsēju vadītājs Staņislovs Virbausks (Stanislovas Virbauskas) paredz, ka decembrī viņiem pietrūks 20 000 eiro, lai izmaksātu ugunsdzēsējiem algas, lai gan tās ir tikai nedaudz lielākas par minimālo algu valstī.

Ieskaitot nakts maiņas, ugunsdzēsēji «uz rokas» nopelna nedaudz mazāk par 500 eiro, stāsta Virbausks.

Lai gan par ugunsdzēsējiem atbild pašvaldības, finansējumu tiem piešķir Lietuvas Iekšlietu ministrija.

Šogad ugunsdzēsēju arodbiedrība un Lietuvas valdība parakstījuši «valstisku vienošanos» par to, ka nākamgad tiks palielinātas algas. Šis plāns no valsts budžeta prasīs četrus miljonus eiro gadā, tomēr, ja solījumi netiks pildīti, ugunsdzēsēji sola doties ielās.

Jaunā Lietuvas iekšlietu ministre Rita Tamašuniene (Rita Tamašunienė) atzīst, ka naudas trūkums ir gadiem sena problēma, un norāda, ka pašlaik tiek strādāts, lai nākamā gada budžetā atrastu ugunsdzēsējiem nepieciešamo naudu.

Tikmēr Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas dienests arī apsver iespēju optimizēt ugunsdzēsēju depo tīklu un, iespējams, apvienot kādus pakalpojumus.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1108832/lithuanian-firefighters-enjoy-high-trust-but-not-pay

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas