Ugunsgrēkā Viļakas novadā gājis bojā cilvēks

Ilustratīvs attēls

Ugunsdzēsēji glābēji pirmdienas, 7.oktobra, vakarā steigušies uz Viļakas novadu, kur degusi dzīvojamā māja un tai ir iebrucis jumts, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatējuši, ka deg dzīvojamā māja 90 kvadrātmetru platībā.

Otrdienas plkst. 3.29 ugunsgrēks tika likvidēts, taču tajā gāja bojā viens cilvēks.

Tāpat pirmdienas vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Ventspils novadu, kur  dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka no ēkas otrā stāva loga nāk dūmi un dzīvoklī deg sadzīves tehnika un mantas.

No sadūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki, atzīmē VUGD. Nedaudz vairāk nekā stundas laikā ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atkārtoti uzsver, ka šogad ugunsnelaimēs gājuši bojā jau 60 cilvēki un ka lielu daļu no šīm traģēdijām varēja savlaicīgi pamanīt un novērst, ja vien mājoklī būtu uzstādīts dūmu detektors, kas, reaģējot uz ugunsgrēkā radušos sadūmojumu, ar ilgu un skaļu signālu brīdinātu par izcēlušos nelaimi, pievērstu cilvēku uzmanību, ļautu pašam izglābties un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus.

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju neatlikt rūpes par savu, tuvinieku un līdzcilvēku dzīvībām un šodien uzstādīt mājoklī dūmu detektoru. VUGD atgādina, ka

no 2020.janvāra stāsies spēkā Ugunsdrošības noteikumu prasība par to, ka ikvienā mājoklī būs jābūt uzstādītam dūmu detektoram.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, kūdra, apgaismes stabs, sodrēji ēkas dūmvadā, sadzīves mantas, divas vieglās automašīnas.

Kopumā laika posmā no šī gada 7.oktobra plkst. 6.30 līdz 8.oktobra plkst. 6.30 VUGD saņēma 29 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem un trīs izsaukumi bija maldinājumi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas