Uhaņas Virusoloģijas institūtu apmeklē PVO vīrusa izcelsmes pētnieki

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) inspektori, kuri cenšas izpētīt, kā sākotnēji izplatījies vīruss SARS-CoV-2, ir apmeklējuši Uhaņas Virusoloģijas institūtu Ķīnā. ASV amatpersonas ir pieļāvušas, ka šī iestāde varētu būt vīrusa SARS-CoV-2 izcelsmes vieta, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Uhaņas Virusoloģijas institūtā tiek pētītas pasaulē bīstamākās slimības, un šai pieturai PVO inspektoru Ķīnas vizītē ir pievērsta sevišķi liela mediju uzmanība.

Inspektoru vizītes virsmērķis ir vākt informāciju, kas ļautu noskaidrot, kā 2019.gada nogalē sākotnēji izplatījies vīruss SARS-CoV-2.

Ķīnas varasiestādes aizkavēja šādas PVO izpētes vizītes veikšanu 2020.gadā, un attiecīgi nav skaidrs, cik liels informācijas un materiālu apjoms ir pieejams šobrīd – vairāk nekā gadu pēc vīrusa izplatības sākuma Uhaņā.

2020.gadā ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo (Mike Pompeo) norādīja, ka pastāv būtiskas liecības, ka vīruss nonācis starp cilvēkiem no institūta laboratorijas. Amatpersona tomēr nav sniedzis pierādījumus, lai pamatotu šo apgalvojumu, ko AFP raksturo kā izplatītas sazvērestību teorijas atreferēšanu.

Šobrīd nav pilnīgas skaidrības par to, kā cilvēku vidū nonācis vīruss SARS-CoV-2, ar kura slimības Covid-19 izraisītām komplikācijām pasaulē jau miruši vairāk nekā divi miljoni cilvēku. Virusologu šā brīža uzskats ir, ka vīruss nācis no sikspārņiem un var būt pārnests uz cilvēkiem caur vēl vienu zīdītāju sugu, raksta AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas