Ukraina aicina Rietumus atturēt Krieviju no jaunas agresijas, Krievija neizpratnē

Vēršot uzmanību uz Krievijas karaspēka masveida sapulcināšanu pie robežas ar Ukrainu, Dmitro Kuleba, Ukrainas ārlietu ministrs brīdinājis, ka Krievija pašlaik var atkārtoti iebrukt Ukrainā, vēsta ziņu aģentūra Ukrinform.

Pirmdien, 29.novembrī, Kuleba tiešsaistes preses konferencē ar ārvalstu mediju pārstāvjiem sacījis, ka Krievija var ar spēku pāriet kaimiņvalsts robežu, jo tā šobrīd redzot parocīgu brīdi tādai rīcībai.

«Ukrainas galvenie partneri Eiropā, Vācija un Francija, ir pievērsušies iekšpolitikas jautājumiem. Vācijā ir aizvadītas vēlēšanas, Francijā tās gaidāmas drīzumā. Krievijas dabasgāzes cauruļvads Nord Stream 2 ir sertifikācijas fāzē. [Krievijas prezidents] Vladimirs Putins ir pārliecināts, ka Rietumi ir vāji un neizlēmīgi, jo sevišķi tagad,» vērtējis Ukrainas ārlietu ministrs.

Lasiet arī: EK Viļņā: Migrācijas krīze nav salauzusi ES vienotību

Kuleba aicinājis Rietumvalstis pierādīt, ka Maskava savā skatījumā kļūdās. Pēc Ukrainas ārlietu ministra domām, no Eiropas šobrīd nepieciešami starptautiski atturēšanas pasākumi, kas darbotos politiskajā, saimnieciskajā un drošības jomā, vēsta Ukrinform.

Krievija noliedz gatavošanos iebrukumam Ukrainā

Krievijas iestādes un amatpersonas savukārt norādījušas, ka Eiropā izskanējušās bažas par potenciālu Krievijas militāru iebrukumu Ukrainā pašlaik ir nepamatotas un tās radušās ASV un Lielbritānijas diplomātiskā spiediena rezultātā. Kā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests otrdien, 30.novembrī, izplatījis paziņojumu, kur cita starpā teikts, ka ASV un Lielbritānija cenšas izraisīt ES paniku «ar tālākām manipulācijām, paužot nepatiesus apgalvojumus par gaidāmu pilna apjoma Krievijas iebrukumu Ukrainā un tam sekojošu Ukrainas teritorijas okupāciju».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas