Ukrainā aiztur cilvēkus par masu grautiņu plānošanu Kijevā

Ukrainas policija ir aizturējusi grupu cilvēku uz aizdomu pamata par masveida nekārtību plānošanu Kijevā, lai dažādās huligāniskās darbībās iesaistītu līdz pat 5 000 cilvēku, pirmdien, 31.janvārī, paziņojis Ukrainas iekšlietu ministrs Deniss Monastirskis.

Kā vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform, aizdomās turētos policija aizturējusi svētdien, 30.janvārī. «Bija plānots sapulcināt līdz 5 000 [nekārtību dalībnieku], tostarp līdz 1 500 huligāniem, kuriem būtu jāsarīko kautiņi ar likumsargiem,» informējis Ukrainas iekšlietu ministrs.

Lasiet arī: Kanādas galvaspilsētā tālbraucēji bloķē transporta kustību vakcinācijas dēļ

Kontekstā ar Krievijas karaspēka sapulcināšanu pie robežas ar Ukrainu un nesenu pret Ukrainu vērstu kiberuzbrukumu ir iepriekš izskanējuši brīdinājumi, ka šoziem valsts iekšienē ir palielināta dažādu provokāciju iespējamība. Pēc Monastirska teiktā, cilvēku grupa plānojusi rīkot mītiņus Kijevā un vairākās citās pilsētās, lai destabilizētu valsts politisko pārvaldi.

«Šim bija jābūt tikai pirmajam plānotajam mītiņam [Kijevā] no vairākiem, un tas tika skaidri ierakstīts video un audio. […] Mītiņi bija plānoti vairākās Ukrainas centrālās daļas pilsētās, tostarp Sumu, Čerņihivas, Poltavas un Čerkasu apgabalos. Proti, tie ir reģioni, kas atrodas pusotras stundas brauciena attālumā no Kijevas un [netālu no] mūsu ziemeļu robežas ar Krievijas Federāciju,» klāstījis Ukrainas iekšlietu ministrs, kā viņa teikto citē Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas