Ukraina ar žurnālista slepkavības izrādi apmānījusi tās pasūtītāju

Iespējamais slepkavības pasūtītājs Boriss Hermans tiesas zālē

Inscinējot Krievijas žurnālista, disidenta Arkādija Babčenko slepkavību, Ukrainas drošībniekiem saskaņā ar to pausto ir izdevies maldināt iespējamo slepkavības pasūtītāju, kurš nu ir aizturēts izmeklēšanas nolūkos.

Britu sabiedriskais medijs BBC vēsta, ka ceturtdien, 31.maijā, «nelaiķis» Babčenko atklājis presei, ka slepkavības inscinēšanā izmantotas cūkas asinis un grima mākslinieka pakalpojumi tāpēc, lai varētu uzņemt attēlus ar viņu guļam asins peļķē uz zemes, kas izplatīti presē ar mērķi pārliecināt pasūtītāju par žurnālista «nošaušanu».

Babčenko arī pavēsījis, ka, līdzko publiskotas ziņas par viņa «nāvi», uzņēmējs Boriss Hermans, kurš strādā kādā ukraiņu-vācu ieroču uzņēmumā, samaksājis 15 000 ASV dolāru (13 000 eiro) kādam vārdā nenosauktam slepkavības īstenotājam, kurš arī piedalījes nozieguma inscenēšanā.

Pats Hermans norādījis, ka viņam nav bijs nodoma panākt žurnālista nāvi un krimināllietas ietvaros sadarbojas ar Ukrainas Drošības dienestu, taču ceturtdien, 31.maijā, tiesa tam, acīmredzot, nav noticējusi, jo noteikusi viņam drošības līdzekli aizturēšanu uz diviem mēnešiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas