Ukrainā atgriezusies Krievijas notiesātā lidotāja Savčenko

Ukraiņu kara lidotāja Nadja Savčenko Kijevas lidostā

Kijevas lidostā 25.maijā sagaidīta ukraiņu kara lidotāja Nadja Savčenko, kuru Krievija Ukrainai iemainījusi pret diviem Ukrainas austrumos notvertiem krievu militāristiem.

«Ir nolaidusies prezidenta lidmašīna ar Ukrainas varoni Nadju Savčenko,» vēsta Ukrainas prezidenta Petro Porošenko ieraksts mikroemuāru vietnē Twitter.

Ziņu aģentūra Unian vēsta, ka uz 22 gadiem cietumā notiesātā lidotāja trešdien pametusi Rostovu pie Donas Krievijā pēc tam, kad Ukraina un Krievija ar Vācijas un Francijas atbalstu vienojušās par viņas iemainīšanu pret Ukrainā notiesātiem Krievijas Galvenās Izlūkošanas pārvaldes virsniekiem Aleksandru Aleksandrovu un Jevgēniju Jerofējevu.

Jau vēstīts, ka Krievijas atbalstītie separātisti Ukrainā sagūstīja Ukrainas Gaisa spēku piloti Savčenko 2014.gada 17.jūnijā un, pārkāpjot starptautiskās tiesības, nelikumīgi pārveda uz Krievijas Federāciju un arestēja, apsūdzot divu Krievijas žurnālistu slepkavībā.

Šā gada 22.martā Krievijas Federācijas Rostovas apgabala Doņeckas tiesa piesprieda Savčenko 22 gadu cietumsodu, kas izsauca asu starptautiskās sabiedrības nosodījumu.

Ref: 111.111.103.3565

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas