Ukraina: Baltkrievijas karavīri masveidā atsakās karot pret Ukrainu

Baltkrievijas bruņotie spēki var tikt iesaistīti karā pret Ukrainu, tomēr Baltkrievijas karavīri masveidā atsakās piedalīties šajā karā, teikts Ukrainas Aizsardzības ministrijas operatīvajā informācijā par Krievijas iebrukumu.

«Pastāv iespējamība, ka Baltkrievijas Republikas bruņotie spēki tiktu iesaistīti karā pret Ukrainu Krievijas Federācijas pusē. Tomēr, saskaņā ar esošo informāciju, daudzi [šo spēku] personālsastāva karavīri un daži komandieri atsakās piedalīties okupācijas darbībās pret mūsu valsti,» teikts Ukrainas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Lasiet arī: Ukrainas kara 28.diena: Iebrucējus vaino apzinātā slimnīcu apšaudīšanā, no Mariupoles izbēg vēl 7 000 aplenkto

Tajā gan atzīmēts, ka Baltkrievijas militārā un politiskā vadība turpina sniegt Krievijas karaspēkam vispusīgu atbalstu, ļaujot izmantot lidlauku un transporta tīklu, kā arī atsevišķas veselības aizsardzības iestādes. Tādējādi Baltkrievijas vadība ir līdzdalībniece noziegumos pret ukraiņu tautu.

Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs pavēstīja, ka ir iespējams iebrukums no Baltkrievijas Volīnijas virzienā, tomēr Ukrainas aizstāvji ir gatavi dot pretsparu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas