Ukrainā brīdina iedzīvotājus par bargu COVID-19 ziemu

Ukrainā reģistrēto, no COVID-19 komplikācijām mirušo iedzīvotāju skaits pārsniedzis 10 000. Veselības ministrs iedzīvotājus, no kuriem daļa atsakās pieņemt jaunus epidemioloģiskos ierobežojumus, brīdinājis par bargas vīrusu ziemas tuvošanos, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valstī ar 42 miljoniem iedzīvotāju diennaktī līdz trešdienai, 18.novembrim, apstiprināti 12 496 jauni inficētie un 256 mirušie no komplikācijām, kas saistītas ar jaunā koronavīrusa saslimšanu. Šādu nāves gadījumu kopskaits valstī sasniedzis 10 112.

Ukrainas valdība pagājušajā nedēļā nolēmusi turpmāk prasīt nedēļas nogalēs slēgt tirdzniecības vietas un uzņēmumus un iestādes, kuras var apmeklēt klātienē.

Izņēmuma statuss noteikts pārtikas veikaliem, aptiekām, slimnīcām un transporta pakalpojumu sniedzējiem.

Saistībā ar 14.novembra lēmumu to ievērot atteikušies vairāki pašvaldību mēri un atsevišķi uzņēmumu īpašnieki rīkojuši protesta akcijas. Valstī skolas un augstskolas darbojas attālinātā mācību režīmā, slimnīcās ir ierobežota medicīnas pakalpojumu sniegšana, vienīgie atļautie pasākumi telpās ir ierobežoti reliģiski pasākumi, vēsta Ukrainas valdība un Radio Brīvā Eiropa.

Ukrainas veselības ministrs Maksims Stepanovs trešdien intervijā ziņu aģentūrai Reuters sacījis, ka ierobežojumi ļaus Ukrainai «pārlaist smagāko periodu, smagāko ziemu». «Jo ziema, manuprāt, attiecībā uz mirstību un smagi slimiem pacientiem būs ļoti barga,» tā Maksims Stepanovs, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas