Ukraina: Donbasā pamiera gadā nogalināti 45 karavīri

Austrumukrainas karadarbības zonā, kur jau gadu ir spēkā jaunākais apjomīgajā militārajā konfliktā noslēgtais pamiers, pēdējos 12 mēnešos tikuši nogalināti 45 Ukrainas karavīri, tā vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform.

«Kopš pamiera sākuma – no 2020.gada 27.jūlija līdz 2021.gada 27.jūlijam – reģistrēti 1 995 artilērijas uzbrukumi, kuri atstāja 45 karavīrus nonāvētus un 163 – ievainotus,» tā otrdien pavēstījusi Ukrainas delegācija, kas darbojas Donbasa Noregulēšanas trīspusējā kontaktgrupā.

Lasiet arī: Vācija un ASV vienojas par Nord Stream 2 nākotni

Upuru skaits norāda, ka Donbasa karā pamiers faktiski nav spēkā, un regulāras apšaudes starp Ukrainas valdības spēkiem un Krievijas atbalstītiem separātistiem valsts austrumos turpinās, pagājušajos 12 mēnešos Ukrainas pusē upuru bijis mazāk nekā gadu iepriekš.

Ukrainas aizsardzības resora dati liecina, ka no 2019.gada jūlija beigām līdz 2020.gada 26.jūlijam Krievijas atbalstītie spēki uzbrukuši valsts likumīgajiem aizstāvjiem 4 257 reizes, nonāvējot 88 militārpersonas un ievainojot – 494, vēsta Ukrinform.

Interesējoties par iespējamiem cilvēku upuriem Krievijas atbalstīto separātistu pusē, ziņu portāls BNN neatrada to uzskaitījumu par attiecīgo periodu ne Krievijas Aizsardzības ministrijas, ne Krievijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas