Ukrainā Donbasa pamiera pārkāpšana turpinās arī 2021.gadā

Ukrainas austrumos, kur Donbasa karu kopš 2020.gada ir būtiski piebremzējis pamiers, tā pārkāpšana no Krievijas spēku puses turpinājusies arī 2021.gada pirmajā dienā, tā Ukrainas armijas Apvienoto spēku operācijas štāba informāciju citē ziņu aģentūra Ukrinform.

Piektdien, 1.janvārī, Ukrainas armijas Apvienoto spēku operācijas štābs novērojis deviņus pamiera pārkāpumus deviņās vietās.

«Krievijas okupācijas spēki šāva no 82 milimetru mīnmetējiem, dažādu sistēmu granātmetējiem un vieglajiem ieročiem Avdijvkas piepilsētā [17 kilometrus uz ziemeļiem no Doņeckas]. Gaisā pie Jakovļivkas ciemata [10 kilometrus uz ziemeļiem no Doņeckas] tika vizuāli pamanīts ienaidnieka bezpilota, četru rotoru tipa lidaparāts, ko pēc kontakta līnijas šķērsošanas notrieca mūsu militārpersonas,» tā štāba paziņojumu citē Ukrinform.

Gada pirmajā dienā gar Ukrainas spēku un Krievijas atbalstīto separātistu kontakta līniju Ukrainas austrumos novērota arī šaušana no artilērijas ieročiem pie Doņeckas apgabala Vodiaņes un Pavlopils ciemiem.

Lasiet arī: ES sankcijas Krievijai – vēl uz pusgadu

Sestdien, 2.janvārī, savukārt pamiera pārkāpumi nav konstatēti, vēsta Ukrinform.

Krievija un prokremliskie separātisti agresiju kaimiņvalstī Ukrainā izvērsa 2014.gadā. Donbasa karā līdz šim ir nonāvēti vairāk nekā 13 200 cilvēki, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas