Ukraina ievieš Krimas okupācijas pretošanās dienu; Kremlis neizpratnē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pavēstījis, ka turpmāk 26.februārī valstī tiks atzīmēta Krimas okupācijas pretošanās diena, ziņo Ukrainas nacionālā ziņu aģentūra Ukrinform.

Zelenskis par lēmumu ieviest šādu oficiāli atzīmējamu dienu paziņojis trešdien, 26.februārī, Kijevā, piedaloties diskusiju forumā Krimas laikmets 2020.

«Šajā dienā, tieši pirms sešiem gadiem Simferopolē notika lielākā pulcēšanās, lai atbalstītu mūsu valsts nedalāmību un vienotību.

Godinot visu šī mītiņa dalībnieku drosmi un varonību, es šodien parakstu rīkojumu par Krimas Autonomās republikas un Sevastopoles pilsētas okupācijas pretošanās dienu. Šī diena tiks atzīmēta katru gadu 26.februārī,» sacījis Ukrainas prezidents, ziņo Ukrinform.

Zelenskis arī sacījis, ka atgūt Krimu Ukrainai ir viņa kā prezidenta mērķis un Ukrainas tautas kopīgs sapnis.

Kremlis redz to citādi

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs komentējis, ka Kremlis nepiekrīt Zelenska lēmumam. Preses pārstāvja teiktais atbilst noliegšanas politikai, kādu īsteno Krievijas amatpersonas, kopš Krievija 2014.gadā okupēja un anektēja Krimu un Sevastopoli.

«Mēs pilnībā nepiekrītam šim formulējumam un domājam, ka tam nav nekādas saistības ar reālo situāciju attiecībā uz Krimu,» tā Peskova trešdien pausto citē Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas