Ukraina ik dienu zaudē līdz tūkstotim karavīru

Pēdējo divu nedēļu laikā Ukraina ik dienu Donbasā zaudē līdz pat 1 000 karavīru, vīriešiem zaudējot dzīvību vai gūstot ievainojumus kaujas laukā, tā vizītes laikā Vašingtonā atklājis Augstākās Radas deputāts Dāvids Arahamija.

Pēc viņa teiktā, ik dienu Donbasā un Ukrainas austrumos dzīvību zaudē vidēji no 200 līdz 500 ukraiņu karavīru, vēl vairāk cilvēku gūst ievainojumus. Arahamija uzsver, ka pēdējo divu nedēļu laikā zaudējumu apmērs ir būtiski pieaudzis, vēsta liga.net.

«Ukrainai pietrūkst ieroču un munīcijas, lai pretotos Krievijai vienā no lielākajām cīņām 21.gadsimtā.

Mums ir cilvēki, kas ir apmācīti uzbrukt, taču tam ir nepieciešami ieroči,» norādījis politiķis.

Arahamija paziņojis, ka Ukraina iesaukusi armijā miljonu cilvēku un tai ir iespējas savākt vēl divus miljonus, līdz ar to spēku kauju turpināšanai Donbasā Ukrainai pietiek.

Lasiet arī: No Melnās jūras Ukrainu apdraud Krievijas kuģi ar 20 spārnotajām raķetēm

Tāpat pēc viņa teiktā, neskatoties uz pārrunu iesaldēšanu ar Krieviju, viņš un ukraiņu delegācija telefoniski reizi vai divas nedēļā tomēr sazinās ar krievu pārstāvjiem. Kaut gan abas puses saprot, ka šobrīd nav īstais brīdis pārrunām. «Mūsu pozīcija pārrunās ir diezgan vāja, jo mēs nevēlamies sēsties pie pārrunu galda, atrodoties pašreizējā stāvoklī ar zaudētām teritorijām,» sacījis politiķis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas