Ukraina: «Izvarošanu bijis daudz, drausmīgi daudz»

No Krievijas karavīru atstātajām Ukrainas apdzīvotajām vietām pienāk arvien jauna informācija par sieviešu un nepilngadīgu meiteņu izvarošanas gadījumiem. Ukrainas ģenerālprokurore Irina Venediktova sacījusi, ka upuri, kuri stāsta par šādiem noziegumiem, ir ļoti daudz, taču nav zināms tieši cik, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Kopš Krievijas okupācijas spēku atkāpšanās no Ukrainas Kijivas, Čerņihivas un Sumu apgabala aprīļa pirmajā pusē ukraiņu amatpersonas, palīdzības darbinieki un cilvēktiesību novērotāji ir dokumentējuši vairākus desmitus gadījumu ar iespējamo upuru un liecinieku stāstījumiem par izvarošanas gadījumiem no iebrucēju puses.

«Saskaņā ar provizorisko informāciju ir bijis daudz izvarošanu, drausmīgi daudz,» sacījusi Ukrainas ģenerālprokurore Irina Venediktova. «Visas lietas tiks izmeklētas, kad teritorija tiks atbrīvota.»

Lasiet arī: Kremlis brīdina Somiju un Zviedriju nepievienoties NATO

«Nav iespējams saskaitīt, cik upuru tagad ir,» Radio Brīvā Eiropa Ukrainas nodaļai norādījusi Ukrainas tiesībsargs Ludmila Deņisova, «jo tik daudz cilvēku ir nežēlīgi nogalināti… Bet tas ir cits stāsts, kad mūsu sievietes, bērni un viņu vecāki tagad mums stāsta par vardarbību, kas tika pastrādāta pret viņiem.»

Sniedzot ieskatu iespējamo upuru teiktajā, Ukrainas tiesībsargs arī minējusi piemērus, kas liecina par tādu kā iebrucēju misijas apziņu iespējamo noziegumu pastrādāšanā. Kā vēsta Radio Brīvā Eiropa, atsevišķas sievietes sacījušas notikumu dokumentētājiem, ka karavīri nosaukuši tādus mērķus kā: «Mēs parūpēsimies, lai jūs nekad vairs nevēlētos būt kopā ar vīrieti, lai jums vairs nebūtu bērnu.»

Krievija neizprovocētu un nelikumīgu iebrukumu Ukrainā sāka 24.februārī. Šajā periodā ukraiņu tiesībsargājosās iestādes un arī starptautisko organizāciju pārstāvji ir dokumentējuši virkni dažādu noziegumu pret civiliedzīvotāju mantu, cieņu, ķermeni un dzimumnaizskaramību. Valdība Kijivā ir vainojusi Krieviju kara noziegumu un genocīda pastrādāšanā. Iespējamos noziegumus izmeklē gan ukraiņu, gan starptautiskie izmeklētāji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas