Ukraina: «Krimas deokupācija ir neizbēgama»

Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba

Krievijas 1.jūlija referendumā par apstiprinātu tiek uzskatīts konstitūcijas grozījums, kas paredz «Krievijas robežu nepārkāpjamību», un Kremlis to attiecinās arī uz okupēto Krimas pussalu. Ukraina savukārt norādījusi, ka tai atņemtā teritorijā «neizbēgami tiks beigta okupācija», vēsta ASV sabiedriskais medijs Radio Brīvā Eiropa.

Krievija 2014.gadā ar militāru spēku sagrāba Ukrainai piederošo Krimas pussalu un sarīkoja tajā apšaubāmu referendumu par pievienošanos Krievijai. Tam sekoja Melnās jūras pussalas iekļaušana Krievijas teritorijā, kas bija starptautisko tiesību pārkāpums, par ko Maskava ir sodīta ar ES un ASV sankcijām. Tās ir vērstas pret aneksijā iesaistītiem uzņēmumiem un personām.

«Mēs uzstājam, ka [aneksija] ir uz laiku, ka notiek nelikumīga okupācija, kas ir pārejoša parādība un kas ir pretrunā starptautiskām tiesībām,» tā šonedēļ publicētā intervijā Radio Brīvā Eiropa sacījis Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba.

Ministrs arī norādījis, ka ir maz ticams, ka Krievija varētu iesaistīties sarunās par Krimas dekopuāciju, tādēļ jautājums par pussalas atgriešanos Ukrainas rokās pakāpeniski būtu jāiekļauj Ukrainas un starptautiskās sabiedrības dienaskārtībā. Jūnijā Ukraina kļuva par NATO partnervalsti alianses ārējās sadarbības programmā. Dmitro Kuleba intervijā norādīja, ka cita starpā šī sadarbība ļaus Kijevai piekļūt Rietumu izlūkinformācijai par Krimā notiekošo, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

3 KOMENTĀRI

    • Kurai valstij ASV šajā gadsimtā ir atņēmušas teritorijas daļu – kā to izdarīja Krievija (okupēja Gruzijas un Ukrainas teritoriju)? Kurš tad tomēr atļaujas vairāk – ASV vai Krievija?

  1. Eiropas savienībai vienotu armiju, likvidēt vietējos nacionālos grupējumus, kas nekontrolē situāciju. Eiropai militāri jāstiprina ārējo robežu apsardzība. Es jāizveido kodolpoligons Artis kāja zonā. – ārējā drošība pret pierobežas totalitarajiem rezhimiem(Krievija, Baltkrievija, khina,)

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas