Ukraina nepiedalīsies G20 samitā, ja tur būs Krievijas pārstāvniecība

Ukrainas dalība G20 samitā, kas novembrī paredzēts Indonēzijā, būs atkarīga no militārās situācijas un no tā, vai samitā piedalīsies Krievija.

«Mūsu dalība ir atkarīga no Krievijas Federācijas, [no tā], vai tā (Krievija) tur atradīsies,» svētdien, 3.jūlijā, paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Indonēzijas prezidents Džoko Vidodo, kurš šogad pilda samita namatēva pienākumus, uzaicināja Ukrainu piedalīties G20 valstu sanāksmē pagājušajā nedēļā, apmeklējot Kijivu.

«Es Indonēzijas prezidentam sacīju, ka esam pateicīgi, taču atrodamies [smagā] drošības situācijā,» pavēstīja Zelenskis, piebilstot, ka viņš apšauba daudzu valstu piedalīšanos, ja samitā plāno piedalīties arī Krievija.

Ja Krievija turpinās Ukrainā izdarīt tādus kara noziegumus kā Bučas slaktiņš, Maskavai jārēķinās ar pilnīgu izolāciju, uzsvēra Zelenskis.

Neskatoties uz to, Krievijas prezidents Vladimirs Putins jau ļāvis noprast, ka grasās samitā piedalīties, lai gan nav skaidrs, vai viņš plāno to darīt tieši vai virtuāli.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas