Ukrainā neredz iemeslu izmeklēt ASV prezidenta kandidāta Baidena ģimeni

Džo Baidens (pa kreisi) un Donalds Tramps

Ukrainas bijušais ģenerālprokurors noliedzis, ka valstij būtu pamats veikt izmeklēšanu pret Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidenta amata kandidāta Džo Baidena (Joe Biden) ģimeni, uz ko Ukrainas prezidentu vedinājis ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump).

Kā svētdien, 29.septembrī, vēstīja britu sabiedriskais medijs BBC, Ukrainas bijušais ģenerālprokurors Jurijs Lutsenko sacījis, ka iespējamai izmeklēšanai par interešu konfliktu pret Baideniem būtu jāsākas ASV, jo šobrīd jautājums nav Ukrainas jurisdikcijā.

«Nezinu nevienu iemeslu, kādēļ saskaņā ar Ukrainas likumiem būtu jāveic izmeklēšana pret Džo Baidenu vai Hanteru Baidenu (Hunter Biden),» intervijā sacījis bijušais ģenerālprokurors par bijušo ASV viceprezidentu, šobrīd prezidenta amata kandidātu Džo Baidenu (Demokrātiskā partija) un viņa dēlu Hanteru, kurš ir strādājis Ukrainas dabasgāzes uzņēmumā Burisma.

2014.gada notikumi

2014.gadā Hanters Baidens kļuva par Burisma direktoru, kamēr viņa tēvam bija liela ietekme uz ASV politiku Ukrainā.

Trampa (Republikāņu partija) lūgums saskaņā ar atslepenotu tālruņa sarunu (angļu valodā) ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski pausts saistībā ar Džo Baidena paziņojumu, ka viņš panācis toreizējā ģenerālprokurora Viktora Šokina atstādināšanu apmaiņā pret ASV finanšu atbalstu.

Šobrīd ASV Kongresā pēc demokrātu ierosinājuma ir uzsākta prezidenta atstādināšanas izmeklēšanu pret Trampu par jaukšanos Ukrainas iekšējās lietās.

Daļa republikāņu, kā, piemēram, kongresmenis Dags Kolinss (Doug Collins) uzskata, ka demokrātu puse, ieskaitot Kongresa Pārstāvju palātas spīkeri ir pārkāpusi pilnvaras, atļaujot uzsākt prezidenta atstādināšanas izmeklēšanu, raksta Fox News.

Skandāla aizsākums

BNN jau vēstīja ASV prezidents Donalds Tramps (Donald Trump) licis Baltā nama administrācijas vadītāja pienākumu izpildītājam Mikam Malveinijam (Mick Mulvaney) apturēt vairāku simtu miljonu dolāru vērtas militārās palīdzības piešķiršanu Ukrainai aptuveni nedēļu pēc telefonsarunas ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurā Tramps uzstājīgi aicinājis Ukrainu veikt izmeklēšanu saistībā ar bijušā ASV viceprezidenta Džo Baidena (Jo Biden) dēlu Hanteru Baidenu (Hunter Biden), pirmdien, 23.septembrī, apliecinājušas divas augsta ranga administrācijas amatpersonas.

Tramps galvenokārt esot bijis satraukts par korupciju Ukrainā un to, lai Eiropa uzņemas lielāku finansiālo atbildību centienos atbalstīt Ukrainas aizsardzības spējas, sacīja viena no amatpersonām.

Līdz šim gan neesot ziņots par konkrētiem pierādījumiem, ka Džo un Hanters Baideni būtu iesaistīti kādās nelikumībās.

Laikraksts The Washington Post pirmais ziņoja par to, ka Tramps licis apturēt 400 miljonu dolāru piešķiršanu militārai palīdzībai Ukrainai.

Vadības un budžeta biroja amatpersonas jūlija vidū starpresoru sanāksmē nodevušas Trampa prasību Pentagonam un Valsts departamentam, vēsta laikraksts, atsaucoties uz trim augsta ranga administrācijas amatpersonām, kas ir pazīstamas ar šo situāciju.

Administrācijas amatpersonām teikts skaidrot likumdevējiem, ka palīdzības aizkavēšana ir «starpresoru procesa» rezultāts, tuvākas detaļas nesniedzot.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas