Ukrainā noslēdzas kara stāvoklis pierobežas apgabalos

Kara stāvoklis, ko Ukraina savos pierobežas apgabalos bija ieviesusi kopš novembra saistībā ar Krievijas-Ukrainas incidentu Kerčas jūras šaurumā ir noslēdzies.

Kā vēsta ukraiņu ziņu portāls Kyiv Post, trešdien, 26.decembrī beidzies termiņš Ukrainas prezidenta Petro Porošenko rīkojumam par 30 dienas ilgu kara stāvokļi 10 valsts apgabalos.

Trešdien Kijevā notikusi Ukrainas Aizsardzības un drošības padomes sēde, kur Porošenko paziņojis, ka nolēmis neizmantot pilnvaras pagarināt kara stāvokli, vienlaikus uzsverot, ka pastāv draudi, ka Krievija var uzsākt iebrukumu Ukrainas teritorijā.

Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas tika aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā.

Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietināja uz diviem mēnešiem un nogādāja Maskavā.

BNN jau vēstīja, ka Ukrainas valdība ir noliegusi Krievijas pārmetumus, ka Kerčas jūras šaurumā, pie ieejas Azovas jūrā sagūstītie divi ukraiņu artilērijas kuģi un velkonis tobrīd rīkojušies nelikumīgi, un aicinājusi starptautisko sabiedrību mobilizēties, lai sodītu Krieviju.

Krievijas veikto vardarbīgo kuģu un jūrnieku sagūstīšanu ir nosodījušas trīs Baltijas valstis, Dānija, Kanāda un citas. Eiropas Savienība un NATO aicinājušas Kijevu un Maskavu apslāpēt konfliktu un Maskavu atjaunot Ukrainas likumīgās tiesības pārvietoties pa jūras ceļu tās teritoriālos ūdeņos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas