Ukrainā notiesā pirmo Krievijas kara noziedznieku

Tiesa Ukrainā piespriedusi mūža ieslodzījumu Krievijas tankistam par Ukrainas civiliedzīvotāja slepkavību kā kara noziegumu. Šis ir pirmais tiesas spriedums saistībā ar Krievijas pastrādātajām zvērībām Ukrainā kopš iebrukuma sākuma 24.februārī, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Pirmdien, 23.maijā, tiesas zālē Kijivā apsūdzētais Krievijas pilsonis Vadims Šišimarins saņēmis notiesājošu spriedumu, jo atzīts par vainīgu inkriminētajā, ka dažas dienas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Sumu apgabalā nošāvis kādu 62 gadus vecu vīrieti.

21 gadu vecais karavīrs pilnībā atzinis savu vainu, tomēr skaidrojis, ka priekšniecība pavēlējusi viņam nošaut vīrieti un ka nodarījuma brīdī viņš esot izjutis stresu.

Lasiet arī: Ukrainas kara 88.diena: Zelenskis atklāj Davosas forumu, Krievijas zaudējumi Ukrainā jau līdzīgi Afganistānā ciestajiem

Saskaņā ar ukraiņu prokurora tiesā pausto Šišmarins pēc piedzīvota uzbrukuma viņa tanku kolonnai Sumu apgabalā pametis tanku un kopā ar vēl četriem karavīriem nozadzis automašīnu. Braucot ar to netālu no apdzīvotās vietas Čupahivkas, iebrucēji sastapuši 62 gadus vecu vīrieti, kurš tobrīd braucis ar velosipēdu. Pēc apsūdzības puses teiktā, Šišimarinam tikusi dota pavēle nogalināt civiliedzīvotāju, un viņš to izdarījis ar Kalašņikova triecienšauteni.

Krievijas valdība iepriekš vairākkārt noliegusi, ka Kremļa iesūtītie militāristi Ukrainā nogalinājuši civiliedzīvotājus, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas