Ukrainā pamiers Donbasa karā noturējies jau sešas dienas

Prokremliskie separātisti Ukrainas austrumos

Ukrainas austrumos sesto dienu pēc kārtas ir noturējies pamiers starp Donbasa karā iesaistītajām pusēm, raisot cerības par sešus gadus ilgā kara beigām, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform.

Kā pirmdien, 3.augustā, norādījis Ukrainas Apvienoto spēku operācijas Preses centrs: «Līdz pulksten 7.00 netika fiksēti pamiera pārkāpumi. Ukrainas militārpersonas nav cietušas upurus. Vakardien krievu okupācijas spēki īstenoja divus provokatīvus uzbrukumu. Ienaidnieks šāva no automātiskiem granātmetējiem pie Pivdeņes un Krasnohorivkas Doņeckas apgabalā.»

Ukrainas armijas pārstāvji norādījuši, ka svētdien, 2.augustā, ukraiņu puse nav radījusi atbildes uguni.

Lasiet arī: Krievijai dalība G7 jānopelna ar darbu Ukrainas konflikta izbeigšanā, uzskata Vācija

Krievijas Aizsardzības tīmekļa vietnē ziņu portāls BNN neatrada jaunumus par Krievijas skatījumu uz pamiera ievērošanu Donbasa karā, kas būtu publicēti pēdējo dienu laikā.

Krievijas Ārlietu ministrija savukārt pagājušajā nedēļā rakstīja, ka Maskava pilnībā atbalsta līdz šim panāktās vienošanās attiecībā konflikta noregulēšanu Donbasa reģionā.

No pirmdienas, 27.jūlija, Donbasa reģionā, Ukrainas austrumos, kur kopš 2014.gada norisinājusies karadarbība, ir ieviests visaptverošs pamiers.

Kā ziņo Ukrinform, par tā ieviešanu 22.jūlijā vienojās tā saucamā Ukrainas Trīspusējā kontaktgrupa, kurā darbojas Krievijas Federācijas, Ukrainas un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas pārstāvji.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas