Ukraina paraksta svarīgu līgumu ar prokremliskiem separātistiem

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis

Ukraina ir parakstījusi vienošanos ar prokremliskiem separātistiem, kas ļaus separātistu kontrolētajos Ukrainas austrumos sarīkot pašvaldību vēlēšanas. Šis solis var kļūt par pamatu turpmākām miera sarunām.

Kā vēsta vācu raidsabiedrība Deutsche Welle, otrdien, 1.oktobrī, Ukrainas valdība parakstījusi vienošanos ar separātistu, Krievijas un starptautisko novērotāju pārstāvjiem. Gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, gan Ukrainas valdības, gan separātistu vadītāji norādījuši, ka nākamajā nedēļā pārvietos bruņotos spēkus prom no diviem apvidiem Doņeckas un Luhanskas apgabalos.

«Nebūs nekādu vēlēšanu zem ieroču stobriem. Nebūs nekādu vēlēšanu, ja karavīri vēl būs šeit,» tā nosacījumus komentējis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Viņš arī norādījis, ka Ukraina piekritusi pašvaldību vēlēšanām tikai ar nosacījumu, ka Ukraina atgūst kontroli pār savu robežām ar Krieviju.

Vēl par šo tematu: Ukrainā neredz iemeslu izmeklēt ASV prezidenta kandidāta Baidena ģimeni

Kijeva un separātisti arī vienojušies, ka vēlēšanu rezultāti tiks atzīti par spēkā esošiem, ja vien Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāji no Eiropas valstīm atzīs, ka balsojumi būs notikuši brīvi un godīgi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas