Ukraina pēc kara 7.nakts: Hersonā ielu kaujas, Harkovā apšaudīta slimnīca, Kijeva turas

Ukrainā trešdienas, 2.marta, rīts nācis ar Krievijas okupācijas spēku centieniem ielu kaujās ieņemt Hersonas pilsētu valsts dienvidos un Harkovu valsts ziemeļaustrumos, tikmēr galvaspilsētas Kijevas aizsardzības līnija nav pārrauta, vēsta britu raidorganizācija BBC un Ukrainas sabiedriskais medijs Ukrinform.

Hersonas pilsētas amatpersonas pavēstījušas, ka pilsētā, kas ir Hersonas apgabala centrs ar aptuveni 280 000 iedzīvotāju, ir ielauzies Krievijas karaspēks un ieņēmis atsevišķus infrastruktūras objektus. Vienlaikus pilsētā notiek ielu kaujas, vietējiem sīvi aizstāvoties pret iebrucējiem.

Ukrainas dienvidaustrumos notikusi aktīvākā Krievijas sauszemes spēku virzīšanās iekšzemē, kur no okupētās Krimas ieplūstošie spēki uzbrūk Mariupolei, Mikolejavai un Odesai.

Lasiet arī: Zemessardzē piesakās arvien vairāk cilvēku

Valsts ziemeļos uzbrukumu vilnis tiek vērsts pret Harkovas un Sumu pilsētām, kas joprojām spējušas noturēties pret kaimiņvalsts okupācijas spēkiem. Harkovā, kur pirms kara dzīvoja ap 1,4 miljoni cilvēku, nolaidušies Krievijas gaisa desantnieki un iesaistījušies kaujā militārās slimnīcas teritorijā. Kā vēsta Ukrainas puse, apšaude noslēgusies bez Ukrainas spēku zaudējumiem un pilsētas aizstāvjiem ir izdevies atgūt slimnīcu savā kontrolē.

Galvaspilsēta Kijeva ir pārcietusi kārtējo uzbrukumu no ziemeļiem. Pilsētas aizsardzības līnija nav pārrauta, taču turpinājušies gaisa uzlidojumi dažādos pilsētas rajonos. Krievijas raķete trāpījusi Kijevas TV tornī. Ir ziņas par cilvēku upuriem, vēsta Ukrinform un BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas