Ukraina pēc jauniem upuriem Donbasā aicina Putinu atsākt miera sarunas

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis

Donbasa karā dienas laikā nogalināti četri ukraiņu karavīri. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien sazinājies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu un aicinājis atsākt miera sarunas par Ukrainas austrumos notiekošo karadarbību.

Ukrainas Aizsardzības ministrija paziņojusi, ka otrdien, 6.augustā, pie frontes līnijas valsts austrumos artilērijas uzbrukumā nonāvēti četri ukraiņu karavīri, kas ir lielākais vienas dienas upuru skaits Donbasa karā pēdējo mēnešu laikā, vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters.

Zelenskis paziņojis, ka trešdien, 7.augustā, sazvanījies ar Putinu un lūdzis, lai viņš izmanto savu ietekmi uz separātistu kaujiniekiem un panāk, ka tiek atsāktas miera sarunas, kas starptautiskā līmenī nav notikušas kopš 2016.gada.

«Es viņam teicu, ka tas neved mūs tuvāk mieram,»

Ukrainas prezidents atstāstījis tālruņa sarunu. «Es jūs lūdzu iespaidot pretējo pusi, lai viņi izbeidz nogalināt mūsu cilvēkus.»

Krievijas prezidents savukārt norādījis, ka Ukrainas spēkiem ir jābeidz apšaudīt Donbasa reģiona apdzīvotās vietas ar artilēriju, kas prasot civiliedzīvotāju upurus.

Abu valstu vadītāji vienojušies pastiprināt darbu pie gūstekņu apmaiņas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas