Ukrainā pēc šaušanas Dnipro atkāpies Nacionālās gvardes komandieris

Ukrainā pēc militārā dienesta dalībnieka sarīkotas šaušanas uz dienesta biedriem un civiliedzīvotājiem atlūgumu iesniedzis Ukrainas Nacionālās gvardes komandieris, Mikola Balans. Traģiskajos notikumos nogalināti pieci cilvēki un ievainoti vēl pieci, vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform.

Ģenerālleitnanta Balana atkāpšanās nākusi Ukrainai saspringtā laikā, kad Krievija tās robežu tuvumā, pēc NATO aplēsēm, sapulcinājusi vairāk nekā 100 000 militārpersonu un ASV un ES valstis brīdinājušas par iespējamu, jaunu Krievijas iebrukumu Ukrainā.

Lasiet arī: NATO un ASV rakstiski noraida Krievijas ģeopolitisko garantiju prasības

Naktī uz ceturtdienu, 27.janvāri, Dnipro militārā un kosmosa lidojumu aprīkojuma rūpnīcā Pivdenmash kāds 20 gadus vecs Nacionālās gvardes dienesta loceklis nošāvis četrus dienesta biedrus un vienu civiliedzīvotāju, sievieti, kā arī ievainojis vēl piecus cilvēkus. Par uzbrukuma pastrādāšanu aizdomās turētais vīrietis aizbēdzis no notikuma vietas, taču drīz vien notverts no Dnipro netālajā Pidhorodņes pilsētā. No pieciem ievainotajiem cilvēkiem četriem ir veikta operācija, un diviem veselības stāvoklis ir kritisks, vēsta Ukrinform.

Ukrainas Nacionālā gvarde ir no bruņotajiem spēkiem atsevišķa organizācija, kas ir pakļauta Ukrainas Iekšlietu ministrijai. Donbasa karā Ukrainas austrumos tā cīnījusies pret Krievijas atbalstītiem separātistu kaujiniekiem, vēsta Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas